Karakalem Kolay Çizimler

Resim sanatının en çok dikkat çeken alanları arasında yer alan karakalem çalışması, siyah ve beyaz renklerin eşliği ile bir karedeki en detaylı çizgilerin buluştuğu eşsiz resimlerdir diyebiliriz. Karakalem sanatı herkes tarafından hemen yapılabilecek bir resim türü değilken bu sanata merak saran insanlar için karakalem kolay çizimler nasıl yapılır bu yazımızda kısaca değinmek istedik. Ayrıca karakalem çizim nasıl yapılır sorusunun yanıtını da detaylı bir şekilde anlattım.

Karakalem çalışması yapmak isteyen kişilerin öncelikle bazı malzemelere ihtiyaçları bulunmaktadır. Örneğin; dereceli kalem, hamur silgi, kâğıt gibi temel düzey yeterli olacak tüm malzemeleri toparlayabilirsiniz. Ancak orta ve ileri düzey karakalem çalışması yapmak istediğinizde malzemeler artacaktır. Şimdi kolay seviye karakalem çizimleri nasıl yapılır birkaç adımda anlatmaya çalışalım. Ayrıca farklı çizim önerileri için Pinterest karakalem eskiz sketches yazarak aratabilirsiniz. Çok güzel farklı çizimler var.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Kolay Yılbaşı Çizimleri #NewYearDoodle

Kolay Seviye Karakalem Çalışması

Karakalem çizimi konusunda istediğiniz bu aşamada size yardımcı olacaktır. Çünkü temel seviyede büyük bir başarı yakalamayan insanlar hemen pes etmek isteyecektir. Ancak azimli ve kararlı olmanız size bu yolda yardımcı olacaktır. Yakaladığınız her uygun zamanda bir şeyler kararlarsanız her adımda yeni bir deneyim kazanacaksınızdır. Şimdi işin detaylarına göz atalım. Karakalem çalışmaları için temel malzemeleri satan uygun bir e-mağaza ya da kırtasiyeden tedarik edin. Seçmeniz gereken kalemlerin H, HB ve B nitelikli olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü H kalemler daha sert, HB kalemler orta yumuşaklıkta, B kalemleri ise yumuşak dokulu yapıdadır.

Kalem aşamasından sonra seçtiğiniz kâğıdın da kara kalem çizimleri için uygun olduğundan emin olmalısınız. Son aşama da ise kalemi nasıl tutmanız gerektiğine dair ufak araştırmalar yapın, örneğin kalemi aşağıdan tutarsanız daha ağır ve koyu renkler elde etmeniz mümkünken kalemi yukarıdan tutarsanız daha açık renkli ve yumuşak, hafif dokulu çizimler elde etmek mümkündür. Karakalem kolay çizimler için birkaç yöntem öğrenerek yavaşça çizim yapmaya başlayın.

5 Adımda Karakalem Kolay Çizimler Nasıl Yapılır?

Karakalem çalışmalarına yeni başlayan kimseler için en yaygın yöntemlerden biri olan üzerin geçme yöntemini kullanarak başlamak oldukça uygundur. Karakalem konusunda uzman çizimler yapan birçok kişi bu yöntemi kullanmıştır. Bu yöntemde yapmanız gereken oldukça basittir.

  • Bir fotoğraf ya da resim belirleyin.
  • Belirlediğiniz bu resmin üzerinden çizgiler çekin
  • Yaptığınız kopyalama sayesinde nerede nasıl duracağınızı kolayca öğreneceksinizdir.
  • Düzgün çizgiler ve boyutlar elde ederek çizimizi tamamlayın.
  • Eliniz alışana kadar bu tarz çizimler yapmaya devam edin.

Karakalem hakkında yeni teknikler öğrendikçe ve eliniz alıştıkça farklı yöntemleri kullanmaya başlayın en kısa sürede yeteneğiniz geliştiğini göreceksinizdir. Benim en sık kullandığım ise adım adım karakalem çizimleri olarak görsellerden yararlanmak. Oldukça keyifli ve teknik öğrenme açısından pratik bir yöntem. Aşağıda iki tane adım adım çizim örneği göreceksiniz.


Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: