Mükemmel Kadın Düz Adam


Bizim toplumda evliliklerde eskiden beri gelen bir gerçek var. Kadın evdeki her şeyi halleder ve erkek genelde sadece işe gider, para kazanır ve koltukta uyuyakalır. Hala çevremde her işe yetişmeye çalışan kadınları görüp çok şaşırıyorum. Tabi ki bir kadın olarak hemcinslerimin her zaman daha pratik, daha akıllı ve manevi olarak daha güçlü olduğuna inanıyorum.

Yakın çevremde evdeki bütün işleri halledip, kocasının ütüsünü, yemeğini ihmal etmeyen aynı zamanda çocuklarına vakit ayıran kadınlar var. Bu kadınların ortak özelliği tek kalmaları. Kocaları eve hep geç geliyor, gelse de evde hiç kimsenin yüzüne bakmadan ya telefonla ya televizyonla vakit öldürüyor. Çünkü bu adamın evde yapacağı bir şey yok kadın her işi halletmiş. Üstüne çocuklar ağlıyor ve ev temiz olduğu için bu adam en ufak dağınıklığında azar yiyor.

Ben her zaman kadının ve erkeğin eşit olduğunu düşünürüm. Evde de böyle davranırım. Çamaşırları ben asıyorsam mutfağı eşim toplar. Çocuğa mama hazırlıyorsam eşim de uyutur. Eğer bana yardım etmeyecekse aynı evi neden paylaşalım? Bu evde ortak güzel bir film izleyemeceksek, ikimiz de aynı anda keyifli bir çay içmeyecek ben mutfakta tıkılıp kalacaksam evli olmanın ne anlamı var?

Erkeklere de biraz görev vermek, evde onun da var olduğunu, değerli olduğunu sadece yemek yiyip uyuyan bir insan olmadığını biraz göstermek gerek bence. Bir kadın ne kadar ne kadar mükemmel olmaya kalkarsa erkeği o kadar değersiz hissettirmeye ve ister istemez öyle davranmaya başlar.

Sevgilerle..

Yorumlarınız benim için değerli!