Cilt Beyazlatma Önerileri

cilt-beyazlatma

Cilt lekeleri dönemsel olabiliyor. Bazıları oldukça can sıkıcı. Cilt lekeleri için kimyasal beyazlatma işlemleri yapılabiliyor. Fakat bu yazıda benim önereceklerim doğal yöntemlerle cildi aydınlatma. Cilt beyazlatma önerileri mutlaka işinize yarayacak.

Cilt beyazlatıcı/aydınlatıcı kremler, yaşlılık lekelerini, güneş lekelerini, hamilelik lekelerini, akne izlerini ve farklı cilt tonu ile sonuçlanan diğer renk bozukluklarını düzeltmek için kullanılabilir.

Narenciye Özleri

Narenciye özleri, vücudunuzdaki serbest radikalleri yok eden zengin bir C vitamini kaynağıdır. Serbest radikaller yaşlanmaya neden olan hücrelerdir. Narenciye özleri, cildinizi içeriden gençleştirirken parlak bir aydınlık verir. Limon suyu cildi doğal olarak beyazlatır ve koyu lekeleri etkili bir şekilde temizler. Ayrıca, cildinizin üst tabakasını güvenli bir şekilde soyarak asit içeriği nedeniyle cildinizi hafifçe pul pul dökmek için kullanılır. Limon suyunu ben lekelenme için kullandığımda oldukça faydasını gördüm.

Glutatyon

Çok çeşitli merhemler, losyonlar, haplar ve sabunlarda bulunan bu bileşen antioksidanlarla doludur ve cildi etkili bir şekilde hafifletmek için tasarlanmıştır. Bu bileşen sadece cilt beyazlamasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda doku onarımına ve yenilenmesine de katkıda bulunur.

Dut Özü

Japonya’da popüler hale getirilen Dut özü, tutarlı kullanımla sonuç verecek tamamen doğal bir seçimdir. En etkili veya güçlü olmayabilir, ancak zamanla daha açık bir cilt tonu alacaktır.

Dut özlerinin cilde yardımcı olduğu bilinmektedir. Tüm dünyada birçok kişi tarafından cilt aydınlatması amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadırlar.  Sonuç olarak, dut özü kullanan biri gelecek yıllar boyunca kusursuz, ipeksi pürüzsüz bir cilde sahip olacaktır.

cilt-beyazlatma

Aloe Vera

Bu harika bitki sadece cilt üzerinde nazik ve yatıştırıcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kızarıklığı ve cilt rengini eşitlemede de etkilidir. Bitkinin iç kısımlarını (jel kısmı) yüzünüze sürterek cildinizi daha parlak, ferah ve daha hafif hissettirirsiniz.

Bal

Aloe vera gibi, bal hem bir aydınlatma yardımcısı hem de bir nemlendiricidir. Balınızı rutininize dahil ederek, cildiniz daha hafif, daha dengeli görünecek ve aynı zamanda daha yumuşak hissedecektir.

Portakal

Limon gibi, portakallar da cildinizi gerçekten aydınlatabilecek özelliklere sahiptir. Bunun da ötesinde, bu süper meyveler ayrıca bir C vitamini içerir ve cildinizi daha elastik ve yumuşak hissettirir. Cilt beyazlatma konusunda portakal ve limon oldukça etkilidir.

Yoğurt

Cildiniz için en iyi besinlerden biri olan yoğurt çok besleyicidir ve birçok fayda sağlar. Birincisi, cildi aydınlattığı kanıtlanmış laktik aside sahiptir ve ayrıca çok iyi nemlendirir, böylece yüzünüz yumuşak ve pürüzsüz hissedecektir.

Tüm bu ürünleri içeren bir beslenme düzeni uygulayarak ve bu malzemelerden yapılacak doğal beyazlatma etkili maske tarifleri kullanarak dilediğiniz parlaklığa kavuşabilirsiniz.

Sevgilerle…

Yorumlarınız benim için değerli!