Favori Netflix Dizilerim

İnternetten dizi/film izlemeye alışmış her genç gibi biz de Netflix batağına düştük! Ben de dedim ki artık bir Favori Netflix Dizilerim listesi yapmanın zamanı geldi.

Bu tarz uygulamalara yönelmemize vesile olan vizyonsuz Türk televizyon programlarının da katkısını unutmayalım. İnternetten dizi izlemeyelim de erkenci kuş mu izleyelim arkadaş? Ne bir yaratıcılık ne bir bilgi, kültür akışı var. Her dizide aynı cinsiyetçilik. Zengin çocuğa aşık olan saf kız. Aşklarına engel olan abuk sabuk tipler. Neyse eleştirileri bırakıp kendi Netflix favori dizilerim listeme geçeyim.

İlk sırada;

La Casa De Papel 

Bir darphane soygununu anlatan diziyi izledikten sonra bütün diğer soygunlar basite gelecek size. Her sahnesi, her repliği çok güzeldi kendisinin. İlk tavsiyem kesinlikle!

Black Mirror

Diğer favorim Black Mirror. Black Mirror, drama, macera, hiciv ve bilim kurgu tarzında bir dizi serisi. Her bölümde ayrı oyuncular ve farklı konular işleniyor. Bazı bölümleri epey rahatsız edici olsa da ben derinlerde duran şeyleri gün yüzüne çıkaran yapımları seviyorum. Black Mirror dizisini bana yükseklisans yaparken tez hocam önermişti. Sosyal medya ve teknolojinin geleceğini gösterdiği için.

Sense 8 

Birbirine telepati yoluyla bağlı 8 kişinin başına gelenleri anlatan (daha basite indirgeyemezdim herhalde) bir dizi. Ben henüz birinci sezondayım ama şimdilik iyi gidiyor. Aşırı heyecanla diğer bölümü izleyim diye beklemiyorum ama bir yandan da izliyorum. Değişik 🙂

Grace and Frankie 

İzlerken en eğlendiğim Netflix dizilerinden kendisi. Anlatılmaz yaşanır. Hem bölümleri kısa kısa hem de çok eğlenceli. Özellikle ilk bölümünde gerçekten çok eğlendim. Sizi sıkmayan, kasmayan bir dizi. Tavsiye ederim.

Benim şimdiye kadar bitirdiğim diziler bunlar. Eğer sevdiğiniz Netflix dizileri veya Netflix uygulamasıyla izlenebilecekler varsa bu listeye ekleyelim. Gerçek Hayat Hikayesinden Uyarlanmış Filmler listemiz gibi uzayıp gitsin 🙂

Sevgilerle..

4 Comments

  1. 13 reasons why dizisini yeni bitirdim ve atıştırmalık bir dizi arıyordum. Grace and Frankie’ye başlayayım 😃

    1. Tavsiye ederim 🙂

  2. En iyi dizi tartismasiz Sam Elliot, Ashton Kutcher in basrolunu oynadigi

    “The Ranch”

    1. Teşekkürler yanıtınız için, izleyeceğim mutlaka 🙂

Yorumlarınız benim için değerli!