Gül Suyu Saça Nasıl Uygulanır?

Aslında gülsuyunun saçlar için kullanımı ayrıntılı bir şekilde araştırılmamıştır ama gülsuyunun içeriğine bakıldığında saçlarımızın yapısı da göz önünde bulundurularak saç derisine iyi gelmesini sağlayacak birçok özelliği bulunmaktadır. Gül Suyu Saça Nasıl Uygulanır? ve gülsuyu saça zarar verir mi gibi soruların yanıtını bu yazıda bulabilirsiniz.

Saça Gül Suyu Sürsek Ne Olur?

  • -Öncelikle gülsuyu, saçlardaki yağlılığı ve kepeği azaltmayı sağlayacak hafif bir yapıya sahiptir.
  • -Sedef hastalığı veya egzama gibi saç derisinde meydana gelebilecek hastalıkları engellemeye yardımcı olabilir.
  • -Ayrıca gülsuyunun kokusu yatıştırıcı ve sakinleştirici bir özelliğe sahiptir. Bu özelliği sayesinde saçınıza sürdüğünüz gülsuyu kokusu ruh halinize iyi gelebilir. Saçlardan gelen bu sakinleştirici koku baş ağrısını ve sinirlilik halini de dindirmeye yardımcı olabilir.
  • -Kabarık saçlara sahip olan birçok kadın gülsuyunu saçlarına sürdüğünde elektriklenmeyi önlediğini ve saçlarını parlak bir hale getirdiğini belirtmiştir.

Saçlarınız için gülsuyu kullanmak istiyorsanız öncelikle gülsuyunu herhangi bir yerden hazır olarak satın alabilir veya imkânınız varsa evde kendiniz yapabilirsiniz. Eğer satın alacaksanız mümkün olduğunca en doğal halini almayı tercih etmelisiniz.

Ayrıca bu yazıyı beğendiyseniz en çok okunan Saçın Kendi Rengine Dönüşmesi yazımı da beğenebilirsiniz.

Gül Suyu Saça Nasıl Uygulanmalı?

Gülsuyunu saçlarında kullanmak isteyenler için kullanım yolları;

  • -Duştayken şampuan ve saç kreminden sonra saçlarınızı durulamak için kullanabilirsiniz.
  • -Duştan önce saçlarınıza sürüp birkaç saat bekledikten sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz.
  • -Kullanmış olduğunuz şampuan veya saç kremi kutusuna biraz gülsuyu ekleyebilirsiniz.
  • -Saçlardaki kabarıklığı azaltmak ve şekillendirmek amaçlı kullanılacaksa eski ve kullanmadığınız bir şişeye gülsuyu koyarak sprey olarak kullanabilirsiniz.
  • -Kepek ve kaşıntıyı azaltmak amacıyla kullanılacaksa doğrudan saç derisine uygulayarak nazikçe masaj yapabilirsiniz. Masajdan sonra şampuanla yıkayıp durulayabilirsiniz.

Peki gül suyu saça zarar verir mi? Gülsuyu kullanımının birçok insan için herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak güle karşı bir alerjiniz varsa saçlarınızda gül suyu kullanmamalısınız.

Ayrıca aşırı şiddetli bir kafa kaşıntısı ve kepek probleminiz varsa gül suyu yerine çok daha etkili olabilecek kepek şampuanları gibi saçlar üzerinde klinik olarak kanıtlanmış bir tedavi yöntemi deneyebilirsiniz. Tüm bunlara rağmen kepek ve kaşıntı sorununuz devam ediyorsa mutlaka bir cildiyeye görünmekte fayda var.

Sonuç olarak gül suyunun sakinleştirici ve hoş kokusu ile birlikte içeriği sayesinde çoğu cilt sorununa iyi geldiği bilinmekle beraber saç ve saç derisi üzerinde de uygun şekilde kullanıldığı takdirde güzel sonuçlar yaratabilmektedir.

Sevgilerle

Gül Suyu Saça Nasıl Uygulanır? yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!