Saçın Kendi Rengine Dönüşmesi

Saç boyamaktan sıkılmış ve saçlarınızı doğal rengine döndürmeye karar vermiş olabilirsiniz. Yaklaşık 2 yıldır saçlarımı boyatmıyordum ve kendi rengine dönmüştüm. Fakat beyazlarım oldukça fazlalaştı ve etrafımdan da saçlarını boyatsan mı artık diye çok fazla yorum gelince saçımı boyatmaya karar verdim. 3 kere saçımı boyamak yetti. Ben saçın kendi rengi olayını seviyorum! Saçın kendi rengine dönüşmesi uzun bir zaman alabilir fakat bunu kısaltmanın yolları var.

Bu yazıda daha çok kimyasal işlem görmüş saçlarınızı nasıl gizleyebilirsiniz, saç nasıl hızlı uzar ve kendi rengine döner gibi soruların yanıtlarını vereceğim.

Sadece saçınızın uzamasına izin verirseniz yaklaşık 8-12 ay sonra saç kendi rengine döner. Saçlarınızı uzatarak geçiş yapmak istiyorsanız ilk 1-3 ay içerisinde doğal saçlarınızın çıktığını görecek ve hissedeceksiniz. Saçınızı düzenli olarak şekillendirdiğinizden ve uzatırken hindistancevizi yağı ile nemlendirdiğinizden emin olun. Bu, yeni doğal saçınızın uzadıkça kurumasını önleyecektir.

Saçınızı kısa kestirerek doğal rengine dönmesini hızlandırmış olursunuz. Eğer kısa yoldan saçı kendi rengine döndürme istiyorsanız kuaförünüzden randevu alın ve saçlarınıza kısa bir şekil vermesini isteyin. Saçın kendi rengine dönüşmesi sürecinde en hızlı yol budur.

Eğer uzamayı potansiyel olarak hızlandırmak istiyor ancak kısa saça kadar gitmek istemiyorsanız, her ay saçlarınızdaki kırıkları kestirin.

Saçınızı haftada bir defadan fazla yıkamayın. Yıkama günlerinde nemi hapsetmek ve saçınızı korumak için derin bir saç kremi kullanın. Bu sadece daha yeni, doğal saçlarınızı sağlıklı tutmakla kalmaz, aynı zamanda kimyasal olarak düzleştirilmiş saçlarınız ile doğal saçlarınız arasındaki farkı daha az fark edilir hale getirir.

İlgili İçerik; Herbal Science Boom Butter Saç Bakım Yağı Yorumları

İçinde sülfat olmayan bir şampuan kullanın. Sülfatlar saça zarar verme ve büyümeyi sınırlama ile ünlüdür. Doğal saça geçiş yaparken saçlarınız kırılgan olacak ve fazla yıkamak saçınıza zarar verebilir. Doğal saç renkleri için sağlıklı saçlar gereklidir.

Saçınızı sağlıklı tutmak için ısıdan uzak durun. Saç maşaları, düzleştiriciler ve saç kurutma makineleri, aşırıya kaçarsanız saçınıza zarar verir. Isı saçınızı doğal proteinlerden arındırır, bu da zayıflamasına ve kurumasına neden olur. Sıcaktan tamamen kurtulmak saçınızın sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır. Bir saç kurutma makinesi kullanmanız gerekiyorsa, mevcut en düşük ısı ayarını kullanın.

Doğal Saç Renkleri

Saçınıza ne kadar az kimyasal ürün sürerseniz o kadar hızlı uzar. Kimyasal ürünler saç derinizin gözeneklerini tıkar ve bu da büyümeyi kısıtlayabilir. Ayrıca, ürünle kaplanmışsa doğal saçınızın gelişmesini zorlaştırır.

Kırık uçları ve zayıf saçları gidermek için düzenli düzeltmeler yapın.

Hafif bir düzeltme için her ay kuaförünüze gidin. Düzenli saç kesimi, zayıf saçlarınızın besinleri emmesini önlemeye yardımcı olur. Bu, saçınızın dokusu ve görünümü söz konusu olduğunda büyük bir etki yaratacaktır.

Örgüler gibi koruyucu stilleri deneyebilirsiniz. Dışarıdaki birçok insan, kimyasal işlem görmüş saçtan doğal saça geçiş yaptığında saç stilini tamamen değiştirir. Doğal saçların uzamasını beklerken örgüler kullanabilirsiniz.

İlgili İçerik; Saç Rengini Açmak İçin: Oksijenli Su

Sıkı örgüler ve çok fazla saçla oynamak saç dökülmesine katkıda bulunabilir, bu nedenle bu görünümlerden birini seçecekseniz saçınızı çok sıkı bağlamayın. Saçlarınızı dalgalı ve bukleli kullandığınızda saç boyanız fazla göze batmayacaktır.

Benim ana saç rengine dönme adımlarım ise şöyle olacak; saçlarım normalde kumral. Loreal 6.11 kullananlar yorumlarını okudum. Genellikle doğal bir renk diyorlar. O renge boyadıktan sonra akmasını bekleyeceğim. Saç rengime yakın bir renk. Aktıktan sonra ise saçlarımdaki beyazların görünümünü azaltmak için diplere değmeden saçlarıma sombre yaptırmayı planlıyorum. Bu konuda araştırmalar sonucunda Acıbadem Hairchefs isimli kuaförü buldum. Instagramdan gördüğüm ve arkadaşlarımdan da duyduğum oldukça güzel ve doğala yakın sombreler yapıyorlar. Fırsat bulduğumda doğal saça geçiş işlemlerimi orada yaptırmayı planlıyorum.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!