Saç Rengini Açmak İçin: Oksijenli Su

Saçlarınızı boyatmadan ve çok yıpratmadan onların rengini açmak ister misiniz? O zaman saç rengini açmak için: oksijenli su öneriyorum.

Öncelikle saçlarınız çok ince telliyse ve dökülme sorunu varsa bu tarz bir denemeyi önermiyorum. Ben biraz kalın telli ve epey gür saçlara sahibim o yüzden pek korkmadan uyguluyorum böyle şeyleri. Ayrıca boyalı saçta pek etkili olmuyor. Kendi saç renginizde ise sonuç süper 🙂

Kolayca uygulamak için gerekenleri ve nereden bulacağımızı yazayım;

Malzemeler:

Eczaneden bir adet oksijenli su

Gratislerde satılan plastik sprey şişelerden

Normal su

Oksijenli su ile saç açma

Oksijenli su ve musluk suyunu eşit ölçülerde sprey şişeye koyarak karıştırıyoruz. Mesela 1 çay bardağı oksijenli su koyuyorsanız 1 çay bardağı musluk suyu karıştırıyoruz. 

Saçlarınıza sprey şişesiyle sıkıyorsunuz. En az yarım saat en fazla 1 saat güneşte bekledikten sonra yıkıyoruz. İstediğiniz renge ulaşana kadar sürekli tekrarlayabilirsiniz. 1 gün arayla tekrarlarsanız daha iyi olur ama ben her gün sürdüm saçıma 🙂

Bazı tutamlara direkt olarak oksijenli suyu pamuğa sürüp saçıma sürdüm biraz daha fazla açılması için. Dipler kendi rengimdi, uçlarda boya vardı. Diplerim sarı olurken uçlardaki rengim hiç değişmedi. O yüzden saçınızda boya varsa hiç denemeyin derim boşuna saçlarınız yıpranmasın. 

Benim saç rengim koyu kumraldı, oksijenli su ile saç açma işlemini uyguladıktan sonra çok açık küllü sarı rengi oldu. Güneşte çok güzel parladı açılan kısımlar. Yani kendi saç renginizin 2-3 ton açıldığını düşünebilirsiniz. 

Ayrıca bunu uyguladıktan sonra saçlarınıza bakım yapmayı da unutmayın. Benim saçlarım çok fazla dökülüyordu normalde de o yüzden oksijenli su daha fazla dökmedi. Ayrıca daha sonra nem maskesi falan yaparak o kuruluğu önlemiş oldum. 

Saç bakım önerilerim için alttaki yazıya tıklayabilirsiniz. 

Bahar Saç Bakımı İçin Aınacaklar

Evde başka yöntemlerle saç rengi açmak için;

Evde Oryalsiz Saç Rengi Açma

Sevgilerle..

Yorumlarınız benim için değerli!