İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu

Minimalist tarz artık yerleşmiş olabilir , ancak asla modası geçmeyecek temiz bir tasarım tercihi her zaman vardır. İskandinav tarzı ev dekorasyonu, iç tasarımı genel olarak şık ve modern mobilyaların sıcak ve davetkar görünmesini sağlamak için dokuların, kontrastların ve yumuşak tonların bir karışımını kullanır. Bu tarz bir dekorasyon ile hem mekanın içi ferahlar hem de hareket alanınız fazlalaşır.

Tarzın o kadar popüler olması şaşırtıcı değil: Hem düzenli yaşam eğilimlerimiz hem de rahat ve konforlu ortamlarda yaşama arzumuz ile örtüşüyor. 

İskandinav iç tasarımı, minimalist renk paletleri, rahat vurgular ve çarpıcı modern mobilyaları kullanır. Tasarımlar genellikle İskandinav ülkelerinde sıcak bir ürün olan doğal ışığı kullanır.

Yüksek kontrastlar, İskandinav iç tasarımının ayırt edici özelliğidir. 

Modern mobilyalar, aynı zamanda kuzey Avrupa’daki tarihi binalarda yaygın olan süslü mimari detaylarla da çelişmektedir.

İskandinav tasarımlı yatak odası

Renkler genelde fildişi ve adaçayı ile oluşuyor. Siyah beyaz fotoğraflar, zeytin dalları ve küçük bir pirinç kase, minimalist dekoratif vurgular olarak kullanılır.

Yemek odasında, mobilyalar genellikle basit tutulur. Mumlar higge stilinin ayırt edici özelliğidir ve genellikle basit pirinç mumluklarda bulunur.

Mobilya seçimlerinizde mümkün olduğunca rahat ve konforlu olanları tercih edin. 

İskandinav tasarımlı bir oturma odası

İskandinav evlerinin bir odanın köşesinde şömineler olduğu bilinmektedir. Duvarın ortasında değil köşesinde yer alır. Böylece, oturma düzenlemeleri sıklıkla buna göre tasarlanır.  Kanepeler genellikle odanın ortasına yerleştirilir ve arkasında yürüme alanı kalır.

İskandinav tasarımlı bir yatak odası

Sıcak ahşap tonları ve sepya tonları İskandinav iç tasarımında popülerdir, çünkü bir odayı ezici parlak renkler kullanmadan güneşli ve aydınlık hissettirir. Bu yatak odasında, ahşap tonları sıcak, sessiz bir alan yaratmak için birlikte çalışır.

İskandinav tasarımlı bir yatak odası

İsveçliler ve Danimarkalılar yatak örtülerini en misafirperver şekilde kullanma becerisine sahiptir. Bu genellikle keten çarşafların, yün battaniyeleri ve küçük bir vurgu yapan yastık koleksiyonu içerir. 

İskandinav tasarımlı bir oturma odası

İskandinav tasarımlı bir yemek odası

Sevgilerle…

Yorumlarınız benim için değerli!