Tatil Rotası Favorimiz: Kaş

Geçen yaz geze geze tatil yaptık. Tatil duraklarımızdan en çok aklımızda kalan yer Kaş oldu. Bu sene yeniden gitmeyi planlıyoruz. İlk önce Antalya’da herşey dahil bir otelde mi kalsak diyorduk ama hem otelden çıkınca gezecek yer yok hem de otele tıkılıp kalınıyor. Adeta bir yurtdışına çıkmışız, gezmişiz tozmuşuz gibi fiyatları da ayrı bir dert.

Bu sene değişiklik olsun dedik ve bir butik otelde konakladık. Zaten Kaş’ta her şey dahil otel bulamıyorsunuz. Kaldığımız otel harikaydı. Tek sorun küçük bebekle gittik ve odalar küçük. Klimayı açamadık rahat rahat, direkt yatağa vuruyor, bebeği üşütürüz diye korktuk. Otel butik, bizim bebeğimizde ağlayıp duruyordu ama kimse şikayet etmedi. Personel aşırı içten ve yardımcı. Bizim gittiğimizde geçen yıl ismi Eleni Butik Otel’di ama bu sene değişmiş sanırım La Kumsal olmuş. El mi değiştirdi bilemem ama zaten biz otelin manzarasına vurulduk. Odadan çıkıyorsunuz sağınıza bakıyorsunuz sadece deniz, solunuza bakıyorsunuz orman.

eleni-hotel

eleni-hotel-10

Bizim odamız tam sol köşedeki odaydı. Akşamları çocuk uyuduktan sonra balkona çıkıp çayımızı içiyorduk deniz ve ormana karşı. Biz bu otelin manzarasına, konumuna bayıldık.

Kaş’ta gezilecek yerlere gelirsek, bir sürü yer var ama en ünlü plajı Kaputaş Plajı.

kaputas-plaji

Denizi, kumsalı harika. Tek sorun onlarca basamak iniyorsunuz. İnmek dert değilde çıkarken epey yorucu 🙂

Gelelim yemek konusuna. Kaş merkezde harika balıkçılar var ama bir adet Çipuraya 120TL isteyince bizim iştahımız kaçtı 🙂 Merkeze indik Hünkar kebap diye bir yer bulduk.  Harika bir sunumu ve tadı vardı. Ayrıca fiyat gayet makul. Kaş konaklamamız boyunca hep Hünkar’da yedik yemeklerimizi.

Ben her arkadaşıma tatil önerisi olarak kesinlikle Kaş diyorum. Tekne turu vardı ama biz bebek sorun çıkarır mı bilemediğimiz için katılamadık. Genç çiftler bence Kaş’ı özellikle görmeli ve tüm gezilecek yerlerine gitmeliler. Biz eşimle çocuğu 2 gün bıraksak da bir kaçsak mı Kaş’a diye düşünüyoruz o derece 🙂

Sizin bu yaz için planlarınız varsa yorumda yazarsanız bana da fikir olur.

Sevgilerle..

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: