Atlas – Kıtalar, Denizler ve Kültürler Arası Yolculuk Rehberi

Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński tarafından hazırlanan Atlas – Kıtalar, Denizler ve Kültürler Arası Yolculuk Rehberi uzun zamandır almak istediğim kitaplardan biriydi. Bu Atlas’a bayıldım! Aşağıya içindekileri görebileceğiniz kısa bir video bırakıyorum. Almak isteyenlere fikir olabilir. Domingo Atlas en ucuz fiyata ben Amazon’da buldum. O yüzden oradan aldım. Zaten koleksiyonluk kitaplarımı orijinalliğine güvendiğim için Amazondan almayı tercih ediyorum.

Dürüst olmak gerekirse önce kitabı “instagram annelerinde” görünce abartılan bir pazarlama ürünü olduğunu düşündüm. Bu yaz deniz kenarında oğlum arkadaşlarıyla oynarken, çocukların babalarından biri geldi hadi oyun oynayalım dedi. Ben ülkeleri sayacağım siz de başkentlerini söylemeyi deneyeceksiniz. Bizimki sadece Ankara2yı bildi 🙂 Cidden hiç harita, atlas gibi ilgi alanları olmadı ben de bahsetme gereği görmedim. Bu sefer Atlas aramaya başladım hem sıkmasın hem öğretsin diye düşündüm. Domingo yayınlarından çıkan Atlas yine önüme çıktı. İyi ki almışım. Bir kere kocaman bir kitap. Kitabın içinde her ülkenin başkenti, nüfusu, konuşulan dil gibi bilgiler mevcut. Ülkelerin belli başlı özellikleri, kıtalar, denizler ve kültürleri renkli çizimlerle verilmiş.

Domingo Atlas Etkinlik Kitabı

Bu kitaptaki 52 resimli harita, okuyucuyu dünya çapında bir keşif yolculuğuna davet ediyor. Bilgilerin bulunabileceği sayfalarla etiketlenmiş ülkelerin bulunduğu bir dünya haritasından oluşan özgün bir içindekiler sayfasıyla açılan atlas, her kıtadaki ülkelere artı Arktik ve Antarktika’ya bakarak sekiz bölüme ayrılmış.

Her ülkede çocukların popüler isimlerini nasıl görebileceğiniz harika. Örneğin İsveç’te Pippi, Hugo ve Ebba ve Madagaskar’da Lantoniauna ve Lalaina. Her ülkeden popüler yemekler, sevilen kültürel etkinlikler ve dikkat çekici binalar var. Kelimenin tam anlamıyla bu kitaba bir yıl boyunca her gün bakabilir ve farklı bir şey görebilirsiniz! Atlas Domingo Yayınevi aynı zamanda Domingo Atlas Etkinlik Kitabı da çıkardı. Meraklısı onu da inceleyebilir.

Tanıtım bülteninden; ATLAS – Kıtalar, Denizler ve Kültürler Arası Yolculuk Rehberi, sadece coğrafi bilgileri değil, ülkelerin karakteristik yönlerini de sunan büyük boy haritaları, ödüllü tasarımı ve göz alıcı çizimleriyle sizi koltuğunuzdan kıpırdamadan dünya turuna çıkarıyor. Dünyanın binbir harikası ve ilginçliği arasında rengârenk bir yolculuk. İzlanda’nın buzulları, Mısır’ın çöl kervanları, Avustralya’nın ornitorenkleri, Madagaskar’ın dev baobab ağaçları, Meksikalıların garip bayramları ve Charlie Chaplin’den Halide Edip Adıvar’a ülkelerini gururlandıran isimler. Tüm dünyada büyük ilgi gören, İzlanda’dan Polonya’ya, Amerika’dan İspanya’ya 37 dilde yayımlanan, çocuk kitaplarında en prestijli ödüllerden Prix Sorcières (Fransa) ve Premio Andersen’i (İtalya) kazanan Atlas, devasa buzullardan küçücük böceklere, dünyamızın barındırdığı akılalmaz çeşitliliği ve göz alıcı renkleri kutlamak için hazırlanmış görsel bir festival.”

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!