Diyetin Olmazsa Olmazı: Motivasyon!

285717242d5354901e42a5979ce437d4

Her hedefi başarıya götüren kuşkusuz motivasyonumuz. Motivasyon ve kararlılığımız olmazsa hiç bir işimizi başaramayız. Diyetin de en büyük düşmanlarından biri motivasyonumuzu düşmesi ve umutsuzluğa kapılmamız.

Uzun uzun size öneriler vermeyeceğim zaten bir çok internet sitesinde bu konuyla ilgili yazılmış yazılar var. Benim önerim kendimde uyguladığım ve oldukça işe yarayan yöntem: İlham alın! 

İnternet her an her yerde elimizin altında. Hedefinizi belirleyin. Diyete girip fit bir vücut istiyorsunuz. O zaman hemen sosyal medyada bu tarz motive edici hesapları takip edin. Başka bir yazımda 1-2 tane ilham alabileceğiniz instagram hesabından bahsetmiştim. Ben Jillian Michaels programını uygularken her zaman Instagram ve Pinterest’ten bu tarzda fit modellerin fotoğraflarını paylaşan hesaplar takip ediyordum.

Diyetinize sıkı sıkı uyabileceğiniz günler olduğu gibi bazen kaçamak yapmanız gereken zamanlarda olabilir. Kendinizi suçlamayın. Diyetim boşa gitti diyerek tamamen bırakmak yerine ertesi gün diyete devam edin. Bir anda tüm kilonuzu vermeyi düşünmeyin yavaş yavaş olacak kendinizi buna hazırlayın. Çevrenizdekiler sizde ki değişimi fark edene kadar sıkı bir şekilde diyetinizi ve sporunuzu yapın. Onlar fark ettiğinde zaten gerekli motivasyonu almış ve başarmanın vermiş olduğu mutluluğu yaşamış olacaksınız.

69c553964e6a390bf62e859288f3dfeb

Kendinize ve çevrenize devamlı diyetteyim demek yerine sağlıklı besleniyorum diyebilirsiniz. Bu sizi diyetin sıkıntısından kurtaracaktır. Evet bol bol çikolata yemek size kilo aldırır ama aynı zamanda sağlığınızı da bozar. Bir şeyi yerken her zaman bu sağlıklı mı diye düşünün zaten fark etmeden kilo vereceksiniz 🙂

Sevgilerle..

  1. Ben mahveden çikolata aşkım.. 🙂
    ben duygusal yiyiciyim 🙂

    1. O zaman bitter öneririm bende de bir nutella yeme hastaligi var maalesef 🙂

Yorumlarınız benim için değerli!