5 Saat Kuralı Nasıl Uygulanır?

Şimdi önümüzde yeni bir kavram var. 5 Saat kuralı. Peki nedir 5 saat kuralı? Bu yazıda size hıphızlı bir özet geçeceğim bu konuyla ilgili. Zaman yönetimi ve kişisel gelişim taktiklerinden biri aslında.

5 Saat Kuralı Nedir?

5 saat kuralıyla farklı konularda kendimizi nasıl geliştirebileceğimizi konuşalım biraz. Örneğin, A, B ve C konularını belirledik diyelim. Her birine günde 1 saat ayırarak başlayabiliriz. Bu 1 saatlik sürelerde konularla ilgili çalışmalar yaparak kendimizi geliştirebiliriz. Planımızı da bu 1 saatlik zaman dilimine sığacak şekilde düzenleyebiliriz. Önemli olan, belirlediğimiz konulara odaklanıp uzmanlaşana kadar bu rutini sürdürmek.

İlk günlerde konularla ilgili araştırmalar yapabilir, haftanın diğer günleri için nasıl bir çalışma programı izleyeceğimizi planlayabiliriz. Eğer bazı sebeplerden dolayı kuralımızı bozarsak endişelenmeyin. Ara verdiğimiz günlerden sonra yeniden 1 saatlik çalışma yaparak devam edebiliriz. Kaçırdığımız günleri telafi etmek için aşırı çaba harcamak yerine, sabırla ve düzenli olarak ilerlemek önemlidir. Konuda uzmanlaşana veya kendimizi yeterli hissedene kadar bu rutini koruyalım.

Yeni haberler için bu siteyi Google News’ten takip etmeye devam edebilirsiniz.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!