İnternette Boşa Zaman Harcamayın

sosyal-medya-stratejisi-için-ilk-adım

İş yerinde internette dolaşmak için bazen bolca vaktim oluyor. Bazen bütün gün hiç bir şey okumadan ya da kafa yormadan sadece Facebook ve Instagram’da günü bitiriyorum. Etrafımda ki bir çok arkadaşım böyle. Sonsuz bir bilgi kaynağı olan interneti sadece sosyal medya hesaplarımızdan ibaret zannetmeye başladık. Hatta çoğu zaman internette ne arasam diye düşünürken buluyorum kendimi. Sosyal medya hesaplarımız bizi o kadar ele geçirmiş ki bir şey öğrenmek için bilgisayarı açmak yerine koltukta uzanıp akıllı telefonumuzdan arkadaşlarımız neler yapmış diye bakmak daha kolay geliyor.

Tüm bu sıkıntılarımdan dolayı kendime bir sosyal medya detoksu uygulamaya karar verdim. Tabi her zaman azla başlıyorum. 3 gün boyunca Facebook yok çünkü en fazla zamanımı çalan, hiç farkında olmadan girdiğim tek yer Facebook. Peki bu internette madem bu kadar fazla şey var neler yapabilirim, ne okuyabilirim, hangi sitelerde vakit geçiririm derseniz şuralara bir göz atın, seveceksiniz.

hbr

HBRturkiye.com

Harward Business Review dergisi zaten çok severek okuduğum içi dopdolu bir dergi. Bu derginin internet sitesi de çok güzel. Ara sıra girip takip etmenizi öneriyorum.

DSC_0008

Mserdark

Radikal’de ki yazılarından bildiğim, konuşmalarını dinlediğim Serdar Kuzuloğlu’nun kişisel blogu tam bir bilgi hazinesi. bu çok okuyan, çok araştıran adamın yazılarını mutlaka okumalısınız.

uplifers-yayin-hayatina-basladi_03092012141309

Uplifers

Bu siteyi de tesadüfen fark ettim. Yaşama dair hemen her konuda kategorisi var. Keyifli zaman geçirirken öğrenmek için güzel bir site.

Duolingo-banner

Duolingo

En sevdiğim yabancı dil öğrenme platformu. Hem de akıllı telefonlar için uygulamaları da var. Yani yabancı dil öğrenme her an yanınızda 🙂

Sizinde bu listeye eklemek istediğiniz siteler, bloglar olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.

Sevgilerle..

  1. Uplifers a ben de üyeyim güzel yazılar oluyor.
    Ben blog gezmeyi, pinteresti çok seviyorum.

    1. Bende Pinterest’i çok seviyorum 🙂

Yorumlarınız benim için değerli!