Kolay ve Sevimli Çizimler Serisi

Biliyorsunuz artık bu blogda bir sürü çizim örneği var. Karakalem çizimler, doodle çizimleri… O yüzden bence artık bunlar kolay ve sevimli çizimler serisi ismini alabilirler. Bu yazıda da yine çeşitli çizim örnekleri paylaşmak istiyorum. Ben ajandamı yazarken sayfa kenarlarına çiziktirmeyi seviyorum böyle resimleri.

Basit ve sevimli çizimler genellikle minimalist bir tarza sahiptir ve hoş bir his uyandırmak için kullanılır. Bu tür çizimler, genellikle renk paleti, hatlar ve desenler açısından basit ve zarif bir yaklaşımı yansıtır. Bununla birlikte sevdiğiniz hayvan, çiçek ve manzara gibi pek çok nesne kullanarak hayalinizden de böyle ufak tatlış şeyler çizebilirsiniz.

Basit çizimlerde karmaşıklıktan kaçınılır. Bu tür çizimlerde, temel hatlar, düz renkler ve sade desenler kullanılır. Bu minimalist yaklaşım, nesneleri veya karakterleri temsil etmek için gerekli olan en temel özellikleri kullanmayı içerir.

Basit çizimler genellikle sınırlı bir renk paleti kullanır. Genellikle pastel tonlar veya canlı renkler tercih edilir. Renkler, çizimin genel estetiğini ve sevimliliğini belirlemek için önemlidir. Tabii bence ajandanızın rengine göre de seçim yapabilirsiniz. Mesela sonbahar aylarında ajandanızda toprak tonları hakimse illa pastel renkler kullanmanıza hiç gerek yok.

Basit çizimlerde karakterler ve nesneler genellikle yuvarlak hatlarla ve büyük gözlerle tasvir edilir. Bu, çizimlerin daha sevimli ve çekici görünmesini sağlar. Örneğin, popüler manga ve anime karakterlerinde bu tarzı sıkça görebilirsiniz. Özellikle Kawaii draw ideas yazdığınızda google üzerinde birçok sonuç bulabilirsiniz.

Basit çizimler, genellikle sevimli hayvanlar, bitkiler, yemekler veya günlük yaşam sahneleri gibi sevimli ve basit konuları içerebilir. Bu tür çizimler, çocuk kitapları, kartpostallar, çıkartmalar ve diğer hafif ürünler için yaygın olarak kullanılır.


Yeni haberler için bu siteyi Google News’ten takip etmeye devam edebilirsiniz.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

2 Comments

  1. […] Bu yazı da ilgini çekebilir: Kolay ve Sevimli Çizimler Serisi […]

  2. […] başlasın o zaman. Ben sevdiğim bir listeyi buraya bırakıyorum. Herkese bol keyifli çizimler! Kolay ve Sevimli Çizimler Serisi yazımdan da ilham […]

Yorumlarınız benim için değerli!