Popüler Balık İsimleri Hangileri?

Balık isimleri özellikle akvaryumla ilgilenen tüm hayvanseverlerin ilgisini çeken konuların başında gelmektedir. Akvaryumunuzda beslediğiniz küçük dostunuza hangi ismi vereceğiniz konusunda çoğu zaman kararsız kalabilirsiniz. Popüler adlar size bu konuda yardımcı olabilir.

Balıklara İsim Vermek

Hayvanlar bizim en yakın dostumuzdur. Bir canlıya isim vermek onunla aranızdaki bağın kuvvetlenmesi noktasında önemli bir nüanstır. Akvaryumunuzda sadece isimsiz bir canlı olarak duran balığınızla vakit geçirirken ona bir isim koymak aranızdaki bağın daha hızlı ve daha güçlü kurulmasında etkili olacaktır.

İsim verirken genelde sevdiğimiz film ya da çizgi film karakterlerini değerlendirebiliriz. Nemo, Süperman, Şira, Batman gibi karakterlerin adları akla ilk gelen seçeneklerdir. Sevdiklerimize hitap ederken kullandığımız sıfat ve kelimelerdir küçük dostunuz için uygun bir seçim olabilir.

Bir diğer seçenek ise hayvanın karakteristik özellikleri üzerinden yola çıkmaktadır. Örneğin minik dostunuz sakinse uysal, sevimli gibi seçenekler ona uygun olacaktır. Tam tersine oldukça hareketli ise rüzgar, fırtına gibi alternatifler değerlendirilebilir.

Beyaz, pamuk, karamel, tarçın, kara şimşek, pembiş gibi balığın renginden yola çıkarak koyulan adlar oldukça popülerdir. Fakat daha popüler isimler arayanların alternatifler üzerine durmak istemesi gayet normal karşılanmalıdır.

Balık isimleri yazısında olduğu gibi güvenilir ve sağlam kaynaklar bu noktada devreye girmektedir. Bu kaynaklar üzerinden yapacağınız seçimler sizi ve küçük dostunuzu mutlu edebilir.  Sonsuz seçenek arasından siz de sevimli arkadaşınıza hitap edecek bir adı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Burada esas önemli olan seçeceğiniz hitap şeklinin içinize sinmesidir. Sizin içinize sindikten sonra gerisi sadece bir teferruattan ibarettir.

Yorumlarınız benim için değerli!