Sağlıklı bir Yaşam İçin 5 Öneri

saglikli-beslenme

Fitness’a, diyete başlamadan önce kararı kafanızda vermeniz lazım. Her şeyin başı önce onu gerçekten istemek. Bunu yapmalıyım diye başlamayın, diyete başlayıp başarılı olduğumda nasıl görüneceğim? İnsanlar nasıl yorumlar yapacaklar? Nasıl kıyafetler giyebileceğim? diyerek hayal etmeye çalışın. Sağlıklı bir yaşam için 5 öneri bulacağınız bu yazıda fit görünmek, zayıflamak için temel adımlardan başlıyoruz.

Şimdi yeterince istiyorsak ve ruhen de bedenen de hazırsak sizi motive edeceğini düşündüğüm sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme tüyoları aşağıda;


Her zaman belirtilen o ilk adımla başlıyoruz, şekeri mümkün olduğunca azalt! Şekerli çay içmiyorsan, şeker tüketmiyorum ben deme. Ekmek, paketli gıdalar, kahvaltıda yediğin helva… Hepsi şeker içeren gıdalardır. Basit şekelerlerden uzak dur. Şekeri meyveden, kuru meyvelerden almaya çalış. Ben ara sıra 21 gün şekersiz beslenme uyguluyorum. Bu dönemde bir hafta şeker tüketmeyip bir gün kuru kayısı yediğimde aşırı şekerli gelmişti. İşte o zaman şeker yerine meyve yiyebilen insanları anlamıştım 🙂

Daha az şeker, daha fazla meyve ye.

Daha az et ve et ürünü, daha fazla sebze tüket.

Asitli içecek yerine daha fazla su iç.

Araba kullanmak yerine yürü.

Endişelenme daha fazla dinlen,uyu.

Aşağıda ki görseli de kıssadan hisse diye ekledim. Fazla fastfood yemek zararlıdır 🙂 Bu tavsiyeleri lütfen güzel bir egzersiz planı ile destekleyin.

fastfood-zararlari
Sağlıklı beslen

Sağlıklı bir yaşam için atılması gereken adımlar basit gibi görünebilir. Fakat uzun süreli motivasyon bulmak kimi zaman çok zor oluyor. Kendinizi hangi halinizle iyi hissedeceksiniz? Bağışıklığı güçlendirmek için zayıflamak, stresle başa çıkmak için kilolardan kurtulmak iyi yollardandır. Kilo görüntü açısından değil tamamen sağlık açısından ideal seviyeye ulaştırılmalıdır. Örneğin erkek bel bölgesi kalın olmasının ne kadar ciddi riskler taşıdığını kanıtlayan araştırmala mevcut. O göbekten kurtulmak sadece fiziğiniz için değil sağlığınız için önemlidir.

Siz de kendiniz için bir adım atın ve daha sağlıklı bir yaşam için kolları sıvayın.

Sevgilerle…

1 Comment

  1. […] Bu yazı da ilgini çekebilir; Sağlıklı bir Yaşam İçin 5 Öneri […]

Yorumlarınız benim için değerli!