1 Haftalık Yemek Hazırlama Planı

Çalışan çalışmayan herkesin üstüne kafa yorduğu şey; 1 Haftalık yemek hazırlama konusunu ele alıyoruz. Yemek planlaması göz korkutucu bir iş gibi görünebilir, ancak küçük bir deneme yanılma ile sağlıklı beslenmeyi çocuk oyuncağı haline getirebiliriz.

Bu yazı da ilgini çekebilir; Sağlıklı bir Yaşam İçin 5 Öneri

Evde haftalık yemek listesi hazırlamak. önümüzdeki hafta için (veya ne kadar önceden planlamak isterseniz) yemeklerinizin bir takvimini yapmakla başlar. Başlamadan önce şunları yaptığınızdan emin olun:

Programınızı kontrol edin. Haftalık planlarınızın stokunu alın ve kaç öğün yemek planlamanız gerektiğini tahmin edin. Özellikle yoğun bir haftaysa, hızlı yemek tarifleri, yavaş pişirilen yemekler veya önceden yapabileceğiniz yiyecekleri seçmeye dikkat edin. Tasarrufu en üst düzeye çıkarmak için yemeklerinizi mevsimlik ürünler etrafında planlayın.

Çalışan kadınlar için haftalık yemek listesi hazırlamak yine hız kazandıracak bir kolaylık oluyor.

Bir alışveriş günü seçin. Market alışverişini rutininizin düzenli bir parçası haline getirmek, yemek pişirmeye her karar verdiğinizde mağazaya koşmanız gerekmeyeceğinden, yemek planlamanın ve hazırlamanın daha az göz korkutucu görünmesine yardımcı olur.

Alışveriş yaptıktan sonra yemek hazırlayın. Bakkaldan döner dönmez haftalık hazırlık işlerinizi yapmaya başlayın. Sebzeleri doğrayın, peyniri rendeleyin ve salata yeşilliklerini yıkayın ve kurutun. Sebzeleri kızartmak, etleri kızartmak ve sos yapmak gibi yaklaşan yemekler için bileşenleri pişirmeye bile başlayabilirsiniz.

Haftalık yemek listesi Kadınlar Kulübü için de fazlaca arama yapılıyor. Ben kendim için kaydettiğim menüleri burada paylaşıyorum. Eminim bir fikir verecektir. Ayrıca aşağıya Haftalık yemek listesi boş ve yazdırılabilir şekilde de bir tablo bırakıyorum. Çıktı alıp haftalık yemek listenizi oluşturabilirsiniz.

Aşağıdan 1 haftalık yemek planı tablosu boş görsellerini bulabilirsiniz.

Sevgilerle

1 Haftalık Yemek Hazırlama Planı yazısını beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!