Selective Protek Ammino Keratin Maschera Saç Maskesi

keratin maskesi

Yanmış ve çok kuru saçlar için önerim kesinlikle bu maske! Saçlarım berbat durumdaydı. 3 kere açılmış, yaklaşık 1 ay deniz tuzu, havuz ve güneşe maruz kalmış saçlar düşünün. Artık saç uçlarım dokunduğum anda kopmaya başlamıştı.

Bu maske ile ilgili çok olumlu yorumlar okudum. Ambalajı yenilenmiş, o yüzden herkesin bahsettiği bu mu önce emin olamadım. Fiyatı oldukça uygun. N11.com’dan ben 27 TL gibi bir fiyata aldım. Maskenin tek beni üzen yanı kullandıktan sonra saçımı düzleştirmesi. Ben doğal dalgalarımı seviyorum. Ama bu brezilya fönü etkisi zaten kullanımı bıraktıktan 1-2 sonra bitiyormuş. Yani saçlarınız tamamen sağlığına kavuşup maskeyi kullanmayı bıraktığınızda eski dalgalı haline geri dönüyormuş.

Şu anda da saçımı yıkayıp hemen çıkabiliyorum çünkü benim asi yatışmayan saçlarım her banyodan sonra adeta fönlü gibi dümdüz ve kabarmıyor 🙂

Maskenin özelliklerinden bahsedecek olursak şöyle;

Çok zarar görmüş saçlar için canlandırıcı, hiperproteinli maske.

Saçın ihtiyacı olduğu tüm protein ve nem yüklemesini maksimum düzeyde sağlar.

Keratin aminoasitleri ve provitamin B5 içerir.

Kılcal yapılara canlılık kazandırır ve onları korur.

Saçın iç maddesini yeniler.

Düşük molekül ağırlığı sayesinde saça sızarak nemlendirir.

KULLANIMI: Selective Protek Ammino Keratin Maschera Saç Maskesini;

Temiz ve nemli saça masaj yaparak yedirin ve minumum 5-10 dakika bekletin (dilerseniz bekleme süresinde sıcak bir havlu yardımı ile de komplex yapabilirsiniz) .

Daha sonra sadece bol ılık su ile durulayın.

selective-protek

Bu kullanım şekli internette yazanı. Ben şöyle kullanıyorum, banyoya girmeden yarım saat önce tüm saçıma uyguluyorum. Bir bone takıp ara ara sıcak kurutma makinesiyle ısıtıyorum. Keratin sadece ısıyla açığa çıkar o yüzden ısıtmak önemli. Duştan çıkınca da argan yağımı ya da loreal mucizevi yağımı sürüyorum saçlarım yumuşacık oluyor.

keratin-maskesi

Aşırı yanmış saçlara sadece keratin maskesi işe yarayabilir ama ben yine de hem banyoda kremliyorum hem de çıkınca argan yağı ile bakım yapıyorum. Bu arada saç uçlarınız benimki gibi kopmaya başladıysa mutlaka öncesinde kestirin. Ben şu yukarıda gördüğünüz gibi kestirdim. Hayatımda ilk kez bu kadar kısa kestirdim saçlarımı. Ama çok mutlu oldum, çok beğendim. Saçlarım geç uzuyor diye korkmayın. Saç bakımına başladığınızda gerçekten hızlı uzadığını göreceksiniz.

Sevgilerle..

3 Comments

  1. […] Selective Protek Ammino Keratin Maschera Saç Maskesi […]

  2. Kaç günde bir uygulamak gerekir acaba saçlarım kıvırcıktı boyadan yandı şu an düz nerdeyse iyi gelirmi bana

    1. Haftada 1 veya 2 gün kullanabilirsiniz. İyi geleceğini düşünüyorum. Ayrıca saçlarınıza badem yağı gibi doğal yağlar ile de bakım yapabilirsiniz.

Yorumlarınız benim için değerli!