Amacınıza Ulaşmak İçin Doğru Adımlar Atın

1s27v-1

Kendimize uzun ya da kısa vadeli her zaman hedefler koyarız. Bazılarını hiç uygulamadan zaten olmaz deyip bırakırız bazılarını da devamlı çabalayıp başarısız olup bırakırız. Aslında amaçları gerçekleştirmede en temel konu sürekliliktir. Bir işe başaracağım diye başlayarak, bu yolda emin adımlarla yürüyerek, başarısız bile olsak devamlı denemeliyiz. 

Thomas Edison’la ilgili bir hikayede, 9999  kere denedikten sonra kusursuz ampulü keşfedemeyince  biri sorar, ” 10.000.   başarısızlığı da  göze alacak mısınız?” o da cevap verir:

“Başarısız olmadım , yalnızca ampulü keşfetmeyen bir yol daha buldum.” Hikayenin sonunu zaten hepimiz biliyoruz. Başarısızlık yaşadıktan sonra kesinlikle bunu dert etmeyin ve ders çıkarmaya çalışın.

Milli takımın maçlarında Rüştü Reçber kaleci olduğu dönemde nasıl harika kurtarışlar yaptığını hatırlarsınız. Bir röportajında okuduğum cümleler hala aklımda; röportaj sorularından biri şöyleydi: “Gol yediğiniz zaman motivasyonunuz düşmüyor mu? Nasıl aynı güvenle devam edebiliyorsunuz?” O da cevap vermişti: “Her golden ve her kurtarıştan sonra o anı unuturum. Hemen bir sonra ki hamleye hazırlanırım. Golü kurtaramadığımda, o anda takılıp kalmam.”

Amacınıza ulaşmak için ilerlerken şunu sakın unutmayın,

Her sorunun bir çözümü mutlaka vardır. Sadece siz daha o yolu keşfetmemiş olabilirsiniz.

Süreklilik en önemli şeydir. Pes ettiğiniz anın tam da başarıya ulaşacağınız an olup olmadığını bilemezsiniz.

Her zaman olumlu düşünmeye çalışın ve zihninizi tamamen serbest bırakın. Bu sorunu çözeceğinize, amacınıza ulaşacağınıza inanın.

Kendinize hedefinize ulaşırken sert kurallar yerine esnek kurallar koyun, adım adım planlayın.

Kimseye değil sadece kendinize güvenin. Başkaları yapabiliyorsa bende yapabilirim diye düşünün.

Sevgilerle..

 

Benzer Yazılar;

Steve Jobs’dan Öneri: Noktaları Birleştirmek!

İyi Hissetmek İçin Öneriler

Negatif Enerjiden Küçük Bir Molayla Kurtulun

Motivasyon Konuşması

 

 

 

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: