Başarıya Giden Yol

image

Hayatımız boyunca hep başarılı olmak için çalışıyoruz. Okul hayatı veya iş hayatında mutluluğumuzu biraz da başarılarımıza endeksliyoruz. Okulda başarılı olmak için dershanelere, iş hayatında başarılı olmak için de çeşitli kurslara gidiyoruz.

Başarmak için en gerekli şey tutku ve istek. İstediğiniz kadar çabalayın eğer gerçekten belirlediğiniz hedef sizin değil de toplumun size dayattığı bir başarı hikayesiyse maalesef başarıyı yakalayamazsınız. Bu yüzden öncelikle gerçekten ne istediğinizi ve 5 yıl sonra kendinizi nasıl görmek istediğinizi kafanızda planlayın.

Sadece ruhsal olarak değil fiziki olarak da kendinizi hazırlayın. Uyku düzeninize, beslenme şeklinize ve egzersize vakit ayırarak bunları iyileştirin. Rol model olarak kendinize örnek aldığınız biri varsa onun yaptıklarına bakın ve size ilham veren işlerini takip edin.

Fikirlerinizi ve hedeflerinizi mutlaka yazın. Başarınıza ulaşmak için yapmanız gerekenleri de listenize ekleyin ve her tamamladığınız amacı işaretleyin.

Eğer başarıya giden yolda engellerle karşılaşırsanız ve başarısız olduğunuz zamanlar olursa kesinlikle karamsarlığa kapılmayın ve bunların size ders çıkartmanız için fırsat olduğunu unutmayın.

En önemlisi de sosyal çevrenizi değiştirin ve sürekli geliştirin. Negatif insanlardan uzaklaşın ve çevrenizde devamlı kendini geliştiren, pozitif insanlar bulundurun. Sizi geriye çeken değil geliştirecek ortamlarda bulunmaya çalışın.

İçinizden gelen isteğe kulak verin ve kendinize sonuna kadar güvenin.

Sevgilerle..

  1. Yazmak, iç döküntüsünü kağıda boşaltmak çok çok faydalı bence de

    1. Aynen, üşenmeden tek tek yazmak lazım

  2. Aynen katiliyorum. Tutku ve istegi olan insan her seyi basarabilir

    1. Bence de en önemlisi tutku 🙂

Yorumlarınız benim için değerli!