Düzenli Olarak Blog Yazmanın Önemi


Birçoğumuzun sürekli olarak blog yazmakla mücadele ettiği bir sır değil. Ve birçok blogger düzenli olarak içerik yayınlamayı bir başarı parametresi olarak görüyor. Tutarlı bir şekilde blog yazdığınızdan emin olmak için bir blog planı yapabilirsiniz.

***Dilerseniz bu yazıyı metnin sonunda yer alan video ile dinleyebilirsiniz.

Bir blog programına ihtiyacınız var mı?

Profesyonel görünmenizi sağlar
Bir blog programına sahip olmak ve sürekli olarak blog yazmak, yaptığınız işte profesyonel gibi görünmenizi sağlar. Bu, takipçilerinizin ve okuyucularınızın sizi daha ciddiye alacağı anlamına gelir.

İlişkiliKesin Başarı İçin İlk Ay Yapman Gereken 10 Blog Görevi!

Bir makale yazarı mı olmak istiyorsunuz? Kesinlikle profesyonel ve son teslim tarihine sadık kalabilecek birini istiyorlar.
Veya o web sitesinde başvurmak istediğiniz konuk yazar rolü? Bir programa uyabilecek birini aradıklarından eminim.

Trafiğinizi iyileştirin
Arada bir hepimizin bloglarımızı ziyaret eden daha fazla insana ve daha fazla trafiğe ihtiyacımız olduğunu unutuyoruz, değil mi?

Kadın blogu kategorisinde yer alan bu sitemin trafiği ve sayfa ziyaretlerinin sayısını artırmak her zaman aklımda ve tutarlı bir şekilde blog yazmak bunu başarmama yardımcı oluyor.

Blogunuza her gönderi eklediğinizde veya bir şeyi güncellediğinizde, arama motorları (Google veya Bing olarak da bilinir) bunu not eder. Ve bu iyi bir şey çünkü hala alakalı olduğunuzu anlıyorlar ve sizinkini arama sayfalarında daha sık gösteriyorlar – ve bu da? EVET, DAHA TRAFİK!

Güven ve otorite oluşturur
Yalnızca güvendiğimiz kişilerden tavsiye ve öneri alırız.

Okuyucularınızdan bu güveni ve konu otoritesini kazanmak uzun zaman alır ve sıkı çalışma gerektirir. Ve bu, konu hakkında sürekli blog yazarak yazdığınız bir makale portföyünden geliyor.

200’den fazla konuda en güncel bilgilere sahip olmak bir şekilde bu kararı vermelerine yardımcı oluyor.

Ziyaretçileri sitemizde tutamazsak, Arama Motoru sonuçlarında yüksek sayıda trafiğe veya yüksek sıralamaya sahip olmamız önemli değildir. Ve ancak tutarlı bir şekilde gönderi paylaştığımızda mutlu ve geri dönen ziyaretçilerimiz olabilir.

Blog yazma tükenmişliğini önlemenin tek yolu daha fazla yazmak, yazmak ve yazmaktır. Ve yazılı içeriğinizi, belli belirsiz bir blog programına benzeyen düzenli ve tutarlı bir tarzda yayınlamak.

Her yazdığınız yazıyı anında yayına almanıza gerek yok. Kendinize bir plan yapın ve yazılarınızı hazırda bekletin. Ben kendime yayınlanacak yazılar adında bir klasör açtım. Burada yazıları depoluyorum ve her iki günde bir güncelleyerek blogumda yayınlıyorum. Ayrıca 7 yıllık bir blog sayfası olmamın avantajını yaşıyorum. Beş yüzden fazla yazıyı bazen güncelleyerek paylaşıyorum. Yani önemli olan sürekli yazmak!

Kanalıma abone olarak bana destek olabilirsiniz. Böylece daha fazla yazıyı video haline getirebilirim. Sevgiler…

3 Comments

  1. Gerçekten düzenli aralıklarla yazmak, bir blog yazarı için en önemli maddelerden biri. Yaklaşık 15 yıl oldu, bazen ilham geliyor çok güzel seriler ortaya çıkıyor.

    Bazen de tamamen unutuyorsun blog varlığını. Hayat hızlı geliyor, hiç aklına bile gelmiyor.

    Ancak ne olursa olsun bırakmamak, kendini yazmaya zorlamak, özgün içerik üretmek çok keyifli.

    1. Yorumunuzla katkı sağladığınız için teşekkür ederim. Kesinlikle haklısınız.

  2. Kısa ve net bir şekilde olayı anlatmışsınız. Düzenli yazı yazmak, ayrıca insanı motive ediyor. Yazı yazmadıkça, insan buna alışıyor ve daha sonra içerik üretmekte de zorlanıyor. Kısacası yazarlık ruhu pasifleşiyor…

Yorumlarınız benim için değerli!