Kidega Kitap Siparişim

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile pek çok indirim oldu. Bir arkadaşımın haber vermesiyle Kidega kitaplarında Can ve Metis Yayınları üzerinde %50 indirim olduğunu gördüm. Ben de hemen uzun zamandır listemde olan kitapları ekledim sepetime. Kidega Kitap Siparişim uzun zamandır almak istediğim üç kitaptan oluştu. Şunu gördüm ki sitede sürekli indirimler var. Takip etmekte yarar var.

İlk siparişimdi. Tabi ki hemen kidega güvenilir mi diye arama yaptım. Sipariş teslim süresi biraz uzun olsa da kitaplarım eksiksiz, deformesiz ve güzel paketlenmiş şekilde elime ulaştı.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: 250 Sayfadan Az Mutlaka Okunması Gereken Klasik İnce Kitaplar – Classics That Must Be Read Less Than 250 Pages

Kidega Kitap Kampanyaları

Kadınlar Rüyalar Ejderhalar – Ursula K. Le Guin

Bir Le Guin hayranı olduğumu söylemeliyim. Dilini, anlatımını ve hikayelerini çok seviyorum. Bu kitap epeydir istediğim bir kitaptı.

LeGuin bizimle rüyaların diliyle konuşur, kadınların ve ejderhaların öykülerini anlatır. Henüz gerçek olmamış öykülerdir bunlar. Konuştuğu dil ise hepimize tanıdık gelir.

Çalınan Dikkat – Neden Odaklanamıyoruz? – Johann Hari

Çalınan Dikkat özellikle sosyal medyada ironik bir şekilde oldukça popüler. Kitabın tanıtım bülteninden aynen aktarıyorum;

Bireysel çabaların, yani sırf kendi hayatlarımızda birtakım değişiklikler yaparak sorunu çözmeye çalışmanın ancak bir yere kadar etkili olabileceğini vurgulayan Hari, “dikkatimizi bizden çalan kuvvetlerle kolektif olarak yüzleşip onları değişime zorlamamız gerektiğini” belirtiyor. Bunun ise acil bir mesele olduğunu, çünkü dikkati dağılmış bir toplumun, önündeki en önemli sorunlara bile odaklanamayacağını ve çözüm üretemeyeceğini söylüyor.

Yalnız Sıkıcı İnsanlar Kahvaltıda Parıldar  – Oscar Wilde

Can Yayınları’nın kısa klasikler serisinden bir kitap. “Hayat, ciddiye alınmayacak kadar önemlidir.” alıntısıyla sizi tanıtım bültenine alıyorum;

Yalnız Sıkıcı İnsanlar Kahvaltıda Parıldar, yazarın sanata, hayata, aşka dair düşüncelerinin yanı sıra gözlemlerine dayalı toplumsal yorumlarının yer aldığı aforizmalardan oluşan eğlenceli bir derleme. Zirveden zindana her daim ışıldayan Wilde, belki de tüm zamanların en nüktedan kalemi.

Sevgilerle

Kidega kitap siparişim yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!