Saçları Parlatalım! Parlak Saçlar İçin Ne Yapılmalı?

Saçlar bir kadının güzelliğinin olmazsa olmazı. Saçlarınız gerçekten bakımlı ve dolgun görünüyorsa kıyafetiniz, makyajınız çokta önemli olmuyor. Birkaç öneriyle saçlarınız gerçekten sağlıklı ve parlak görünebilir. Peki parlak saçlar için ne yapılmalı?

Ben bu aşağıdaki maddelerin yanında bir de haftada 2 kez içinde argan yağı da bulunan 12 yağlı bir karışım uyguluyorum saçlarıma. Gerçekten yumuşacık yapıyor ve hızlı uzuyor. Parlak saçların sırrı bakımdan geçiyor. Ne yazık ki, duş, kirlilik ve saç şekillendirme ürünleri gibi şeylere her gün maruz kalmak saçınızın sağlığını ve dolayısıyla parlaklığını azaltabilir.

Saçların en büyük düşmanı sıcak su. Sıcak su; saçlarınızın nem kaybederek kurumasına ve parlaklığını yitirmesine yol açar. Saçlarınızı mümkün olduğunca ılık suyla yıkayın. Hatta ben bu bakım yağını durulamak için soğuk suyla yıkıyorum direkt. Parlak saç için maske uygulamak çok önemli. İyi nemlendirilmiş saçlar doğal olarak daha parlaktır ve saç yağlarını uygulamak , nem seviyelerini artırmanın en hızlı yoludur. 

İlginizi çekebilir; Yves Rocher Kıvırcık Saçlar İçin Saç Şekillendirici Bakım Kremi

En iyi şampuan ve saç kreminin hangisi olduğunu ancak deneyerek öğrenebilirsiniz. Şampuan ve saç kremini kullandıktan sonra saçlarınız kolay taranıyorsa, parlıyorsa, kolay şekil alıyorsa doğru seçim yaptığınızdan emin olabilirsiniz.

Saçlarınızın sağlığı ve bakımı için günde en fazla 1 kere; haftada en az 1 kere ılık su ve saç türünüze uygun şampuanla yıkamalısınız.

Parlak saçlar

Saçlarınıza bakım yapmak için yeterli zamanınız ve malzemeniz yoksa sadece süzme bal maskesi yaparak harika saçlara kavuşabilirsiniz. Süzme balı saç uçlarına ve diplerine masaj yaparak sürün. Saçınıza bone takın ya da streç film sarın.

15 dakika bekleyin. Sürenin sonunda önce ılık suyla saçlarınızı arındırın sonra saç türünüze uygun şampuanla saçlarınızı yıkayın.

Balın içeriğindeki anti bakteriyel maddeler saç derisinde kepek, kaşıntı gibi sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Saçlarınızı şekillendirmek için jöle ya da saç köpüğü kullandığınız günlerde saçlarınızı yıkamadan asla uyumayın. Jöle ve saç köpüğü nedeniyle sertleşen saç uçları kolayca kırılır ve saçlarınızın güzelliğine gölge düşürür.

Saçlarınızın elektriklenmesini önlemek ve kolayca şekillendirmek için saç türünüze uygun şampuanla yıkayıp, sadece saç uçlarına saç kremi sürüp 5 dakika bekletin. Sürenin sonunda bol suyla durulayın.

Saçlarınızdaki fazla suyu nazik hareketlerle havluyla alın. Saç kurutma makinesini en az 30 cm uzakta tutarak saçlarınızı hafif nemli kalacak şekilde kurutun.

Saç köpüğünü; saç uçlarınıza yedirerek sürüp saçlarınızı şekillendirin. Saç kurutma makinesiyle 3 dakika kadar kurutup saç modelinin sabitlenmesini sağlayın. Parlak saçlar için sizin farklı önerileriniz varsa yorumlarda yazabilirsiniz.

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!