Sevgililer Günü için Hediye Önerileri

Sevgililer günü kutluyor musunuz? Eğer kutluyorsanız işte size dev hizmet! Kişiliğe göre hediye seçeneği sunacağım 🙂 Sevgililer günü’nün başlangıç tarihi eski Roma İmparatorluğu zamanına uzanıyormuş. Eski Roma’da 14 Şubat günü bütün Roma halkı için önemli bir günmüş. Çünkü bu günde Roma tanrı ve tanrıçalarının kraliçesi olan Juno’ya duyulan saygıdan ötürü tatil yapılırmış. Juno ayrıca Roma halkı tarafından kadınlık ve evlilik tanrıçası olarak da biliniyormuş.

Kış geldi bir eldiven alayım, yaz geldi parfüm mü alsam diye yaratıcılık öldüren hediyelerden ben sıkıldım. İnanır mısınız eşim her yıl, her özel günde hediye olarak çanta alırdı. Çünkü sevdiğim şeyler arasında bir tek çantayı biliyor. O yüzden sevgililer günü olsun, doğum günü olsun hep çanta dolu oluyor.

Hediye seçimini kolaylaştıran en önemli detay sevgilinizi dinlemek, bol bol selfi çekmek yerine bol bol sohbet etmek. Zevklerini, hobilerini bilmek.

Kısa bir ilişki dersi de verdikten sonra hediye önerilerime geçebiliriz 🙂

Eğer sevgiliniz bir kitap kurduysa tabi ki en sevineceği hediye bir kitap olacaktır.

Ama bu çok klişe demeyin. Kitapsever birine kırtasiye malzemeleri, kitaplar, dergi serileri ya da özel basım kitap serileri almanız emin olun çok mutlu edecektir. Özellikle edebiyat’a ilgi duyuyorsa mutlaka şu hediyelere göz atın;

Kitap listesi arıyorsanız, benim 2018 kitap listeme buradan göz atabilirsiniz.

Bu linkte yer alan özel Edebiyat kitabını alabilirsiniz. Edebiyat severlerin ve benim alınacaklar listemde kendisi.

Ya da bu linkten ölmeden önce okunması gereken 1001 kitap listesine bakarak bir veya birkaç kitap seçebilirsiniz.

Tam bir müzik tutkunuysa;

Kulaklık, sevdiği grubun konser bileti, müzik dinlemesi için iPod tarzı bir müzik çalar olabilir. Hatta ben biraz cömertim diyorsanız onunla birlikte gidebileceğiniz bir müzik aleti kursu kaydı olabilir. Sesine güvenen ve şarkı söylemeyi seven bir arkadaşsa Kadıköy gibi yerlerde bulunan bir müzik stüdyosunu saatlik kiralayıp, şarkı kaydetmesini sağlayabilirsiniz. Hem bu çok güzel bir anı olur.

Ayrıca grupanya gibi fırsat sitelerinde saatlik şan dersi, karaoke bar tarzı fırsatlar çok oluyor. Böyle bir fırsat satın alıp yine güzel zaman geçirebilirsiniz.

Spor yapmayı çok seviyorum diyen biriyse;

Onu daha fazla motive edecek spor kıyafetleri, yaptığı spora uygun ayakkabı, ekipman tarzı bir şey alabilirsiniz. Bir spor salonuna beraber üyelik yaptırabilirsiniz. Sporcu beslenmesine uygun menüler hazırlayan firmalar var, onlarla anlaşıp aylık yemek gönderim üyeliği yaptırabilirsiniz. Bu öneri hem teknoloji severlere hem de spor sevenlere gelsin, akıllı saat alabilirsiniz. İçinde hem sporunu, hem kalorisini, hem adımlarını takip eden çok güzel akıllı saatler var. Uygun fiyatlıları da oldukça iş görüyor bunların. Yine fırsat sitelerinden fiziksel dayanıklılık gerektiren aktiviteler satın alabilirsiniz. Mesela İstanbul’da Survivor parkuru gibi olan orman aktiviteleri var. Doğa yürüyüşü yapan gruplara Facebook üzerinden kayıt olup, bir etkinlik düzenlendiğinde sevgilinize sürpriz yapıp götürebilirsiniz.

Fotoğraf çekimine ilgi duyuyorsa,

Ücretsiz veya ücretli fotoğrafçılık kurslarına kayıt yaptırabilirsiniz. Profesyonel bir makine alabilir ya da hemen çek çıkar tarzı minik bir fotoğraf makinesi alabilirsiniz. Ayrıca HP markasının süper bir ürünü var. Fotoğraf çekip hemen basılsın isteyenlere özel minik bir fotoğraf yazıcı, linki burada.

HP Fotoğraf

İşte sevgilinizi tanıyorsanız hediye almak bu kadar kolay 🙂 Eğer kız arkadaşınız için bu yazıyı okuyorsanız, böyle günlere pek anlam yüklemiyorsa bile çiçek alın. Çiçekleri her kadın sever. Birde böyle günlerde bence anlamlı hediyeler pahalı hediyelerden bin kat güzel olur. Bizim evlilik yıldönümümüzde eşim askerdeydi. Bende bulunduğu şehire gittim. Hediye falan almadım askeriyeye sokamaz diye ama o bana almış. Askeriyede sadece çikolata bulabilmiş, bitter seviyorum diye eti karam’la geldi. Benim ondan aldığım en güzel hediye buydu.

Sevgilerle..

1 Comment

  1. […] İlginizi çekebilir; Kişiye Göre Sevgililer Günü Hediye Önerisi […]

Yorumlarınız benim için değerli!