Hayat Dolu Olmak İçin Öneriler

5ebe327bb7b1c46a5dc33b3667213996

Etrafınızda her zaman etrafına neşe saçan, keyifli olan ve hayat dolu olan tanıdıklarınız vardır (yapmacıklıkla karıştırmayalım lütfen). Böyle insanlara genelde imrenerek bakarız. Peki onların böyle hayat dolu ve enerjik olmasını sağlayan ne? Benim bu konuda bir kaç fikrim var. Eğer sizinde eklemek istedikleriniz olursa yorumda yazabilirsiniz.

Bu insanlar ilk olarak öyle ufak tefek şeyleri dert etmiyorlar. Her zaman karamsar olmanıza gerek yok. Emin olun sizin hayatınızdan daha zor hayatlar vardır. Bütün dertler sizi bulmuş modundan bir an önce sıyrılın ve etrafınıza ışık saçmaya başlayın. Böylece yalnız da kalmamış olursunuz.

Hemen hemen her yazımda belirttiğim gibi en önemlisi anı yaşamak ama dolu dolu yaşamak. Bundan başka yaşantınız yok. Hayatınızda ki bu dakikaları asla bir daha yaşayamayacaksınız. Eğer bu yazıyı okuyorsanız bundan mutlu olduğunuz için okuyun. Şu anın keyfini çıkarın.

İnsanları dinleyin. Sadece anlatan taraf olmayın ve insanların sözünü kesmeyin. İyi bir dinleyici olursanız, iyi dinleyiciler kazanırsınız. (Bu madde kendime yazılmıştır. Çok konuşuyorum ve bazen konuşurken amma uzattım diye kendi içimde bile sıkılıyorum)

Kendinize karşı hoşgörülü ve yumuşak olun. Kusursuz olamazsınız. Her konuda mükemmel değilsiniz. Bunu kabullenin. Sadece sevdiğiniz, ilgi duyduğunuz konularda iyi olmaya bakın. Fiziğinizi beğenmiyorsanız fiziği güzel birini kıskanmanıza ya da “ben asla öyle olamam” demenize gerek yok. Sizde deneyin, çabalayın ve başarın. Her şeyden önce kendinizi sevin. Fiziğinizi, düşüncelerinizi, konuşmanızı..

Biraz gevşeme molaları verin. En kötü ihtimalle haftada bir gün kendinize yarım saat ayırın ve meditasyon yapın. Zihninizi boşaltın ve kendinizle baş başa kalın. Meditasyon yerine çok sevdiğiniz başka bir hobinizi de yapabilirsiniz. Önemli olan mutlaka kendinize zaman ayırmanız.

Herkesin farklı olabileceğini kabullenin. Tek doğru sizinkiymiş gibi yaparak insanlara kendi fikirlerinizi kabul ettirmeye çalışıp kendinizi yıpratmayın.

Sevgilerle..

 

 1. Sanırım bir de rehaveti kaldırmak gerek üstümüzden… Üşengeçliği atıp hava soğuk da olsa ılık da; önce bir cam açıp nefes almak gerek… Gülümsemek gerek sonra, şükretmek gerek.. Ve dediğin gibi anı dolu dolu yaşamak gerek 🙂

  Ellerine sağlık! 🙂 Çok güzel yazmışsın 🙂

  Tebessüm dolu günlerin olsun! 🙂

  1. Bu güzel yorum için çok teşekkürler 🙂 Sanırım gerçekten de mevsimlere ve günlere çok bağlıyız. Pazartesi ise kötüyüz, kışsa depresyondayız 🙂 çok güzel özetlemişsiniz 🙂 sevgiler dilerim..

 2. Yok pazartesi yok sonbahar yok çalışan anne sendromu yok adet öncesi gerginliği…ben bu ara pek bir depresifim…daha doğrusu depresif olmamak için çırpınışlardayım.
  blogunuzu geziniyorum..hoşuma gitti 🙂
  sevgiler,

  1. Güzel yorumunuz için teşekkürler, biraz kendinize zaman ayırın derdi tasayı unutup yarım saati kendinize bırakın 🙂 sevgilerle..

 3. İlk olarak gülümsemeyi bileceksiniz.bu çevrenizdeki insanları da etkiliyecek en güzel şey bazen küçük iltifatlar insanı nasıl mutlu ediyor bunu karşınızdaki için söylemelisiniz inanki arkadaşınız mutlu olması dizide mutlu edicektir hayat zor ama çok güzel ve mutlu olduğunuz şeyleri yapın çok değerlisiniz ve hepinizin mutlu olmasını istiyorum

Yorumlarınız benim için değerli!

%d blogcu bunu beğendi: