Yeni Yıl Yeni Hedefler

Mevcut yılın son bulması ve yeni bir yılın yaklaşması ile kişiler kendilerine yeni hedefler koymaktadır.  Yeni bir yıl ile kişiler kendilerine yeni bir sayfa açmakta ve bu sayfaları belirlemiş oldukları hedefler ile doldurmak istemektedir. Yeni yıl hedefleri örnekleri arasında yeni bir dil öğrenmeye başlamak, düzenli spor yapmak, dengeli ve düzenli beslenmek, sabahları erken kalkmak, yeni bir müzik aleti çalmak,  yeni bir hobi edinmek gibi çeşitli aktiviteler bulunur. Ayrıca bu yazının ardından detaylı bir hedef belirleme rehberi için Kişisel Hedef Belirleme yazımı da okuyabilirsiniz.

Yeni yıl ile kişiler bir yaş daha almakta ve bu farkındalık ile hareket etmektedir artık hedeflerin arka plana atıldığı değil uygulanmaya başladığı dönemdir. Kişiler uzun zamandır yapmak istediği hobisini ertelemiş olabilir ve yeni yıl ile bu hedefini artık uygulamaya koyabilir. Yeni yıl planlarımızın gerçekleştirilmesi için harekete geçebilmek adına uygun bir zaman dilimidir.  İster fiziksel veya zihinsel sağlığınız üzerinde çalışmak, ister finansal sağlığınıza odaklanmak veya daha anlamlı kişiler arası bağlantılar oluşturmak isteyin. Bu yazıda örnek hedefler bulabilirsiniz.

Yeni yıl hedefleri örnekleri ile bu örneklerin devamlı ve başarılı olması için öncelik tüm hedeflerin bir anda gerçekleşmeyeceğini bilmek gereklidir. Örneğin yeni bir dil öğrenmek ve yeni bir müzik aleti çalmayı öğrenmek gibi aktiviteleri aynı anda yapmak iki hedefin de başarısızlıkla sona ermesine neden olmaktadır. Kişiler belirlemiş oldukları yeni yıl hedeflerini kalıcı hale getirmek için öncelikle planlı bir şekilde hareket etmelidir. Yeni yıl hedefleri koymak ve bu hedefleri gerçekleştirmek için planlı bir şekilde hareket etmek kişiyi motive eder ve hedefine doğru adım adım ilerlemesini sağlar.

Yeni Yıl Hedefleri

Yeni yıl hedefleri kişiler bir defter tutabilir ve bu hedefler için uygun bir zaman dilimi belirleyebilir. Bu hedefleri yazılı bir şekilde gören kişi bunları zihninde önem sırasına koyabilir. Örneğin kilosundan memnun olmayan bir kişi yeni yıl hedefleri neler olabilir sorusunun yanıtları arasında bir diyet programı hazırlama ve spor yapma planı hazırlayarak yeni yıl ile bu hedefini gerçekleştirmeye  başlayabilir. Kişi programı uyguladıkça ve başarıya ulaştıkça hedefinin gerçekleşmesine biraz daha yaklaşır ve diğer hedefleri için de yüksek bir motivasyona sahip olur. Yeni yıl hedefleri örnekleri için planlı ve programlı hareket etmek yeni yıl hedefleri için anahtar kelimelerdir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Hayatınızı Değiştirecek Bir Yöntem: Sabah Sayfaları “Morning Pages”

Yeni bir şey dene

Seni korkutan ya da her zaman kötü olduğunu düşündüğün bir şeyi dene. Kendinizi yapabileceğinizi düşündüğünüz şeylerle sınırlamayın, bunun yerine ayda bir kez sizi şaşırtabilecek yeni deneyimlere kendinizi açın.

Arkadaş Buluşmalarına Git

Tarihler, romantik ilişkiler kurmanın ve beslemenin harika bir yoludur, ancak aynı şeyi arkadaşlıklar için de yapabilirler!

Bir Mektup Arkadaşınız Olsun

Eski usul olabilir, ancak arkadaşlara veya aileye yazmak, konuşmaktan veya mesaj yazmaktan çok farklı bir iletişim yoludur.

Dışarıda Egzersiz

“Spor salonuna git” yaygın bir karardır, ancak söylemesi yapmaktan daha kolaydır. Bunun yerine, dışarıda eğlenmek için ayırdığınız zamanı egzersiz yapın.

Yeni Bir Şehri Ziyaret Edin

Daha önce hiç bulunmadığınız bir şehre bir yolculuğa çıkarak kendinizi şımartın!

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!