Blog Trafiği ve Takipçi Sayısı Nasıl Artar?

İnsanların yararlı bulduğu ve uygulaması kolay içerikler ürettiğinizi düşünüyorsunuz. Fakat yine de organik blog trafiğiniz istediğiniz düzeyde değil. O zaman bu yazı tam size göre. Blog Trafiği ve Takipçi Sayısı Nasıl Artar? yazısında neler yapmak gerektiğini inceliyorum. Yazıda hem Türkçe hem de İngilizce makalelerden derlediğim ve işe yarayacağını düşündüğüm bilgileri paylaşacağım.

Her önerinin altında o öneriyi aldığım kaynak sitenin adresini bulabilirsiniz. İçerik üretmek, düzenli olarak araştırma yapmayı gerektirir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Blog Yazınızın Okunmamasının 6 Nedeni

Takipçi Nasıl Arttırılır?

Burada yer alan öneriler yalnızca blogunuza gelen ziyaretçileri arttırmak için değil aynı zamanda öne çıkmak istediğiniz sosyal medya araçlarında takipçi arttırma konusunda daha faydalı önerilerdir.

 • yorum bırakın
  • Başkalarının yayınlarına çekici ve anlaşılır yorumlar bırakın. Bu, blog yazarına iltifat edecek ve bir okuyucunun blogunuzu görmek için tıklama olasılığını artıracaktır.
 • Başkalarına yardım etmek
  • Başka birine yardım etmek için kendi yolunuzdan çıkın , o kişinin potansiyel olarak bir yerlerde gelecekte size yardımcı olabilecek büyük bir etkisi olabilir.
  • Ayrıca, blog yazarı olmanızın nedenlerinden biri de bu olmalıdır. Nişinizdeki diğer kişilerle bağlantı kurmak, onlardan öğrenmek ve tavsiyelerini paylaşmak.
 • Arkadaş ol
  • İyi, samimi ve kibarsanız takipçileriniz artacaktır . Sadece o kişi bile olsa, blogunuz için bir takipçi daha demektir. O tek kişi sizin ne kadar gerçek olduğunuzun hikayesini paylaşabilir ve size ek takipçiler getirebilir.
  • Birinin arkadaşıysanız,  web sitelerinde  blogunuza geri bağlantı verme eğilimi çok daha yüksektir. Bu geri bağlantılar, blogunuza gelen trafiği ve SEO’daki sıralamanızı artırır.
 • Başkalarının Gönderilerini Paylaşın
  • Bu, blog topluluğunda yardımcı biri olarak itibarınızı artıracak ve size takipçi kazandıracaktır. Daha küçük ve daha büyük blog yazarlarının gönderilerini paylaşın. Twitter (veya başka bir sosyal medya platformu) aracılığıyla son makalelerini sevdiğinizi bilmelerini sağlayın ve onlara hızlı bir iltifat gönderin. Çoğu zaman onu retweetler/yeniden paylaşırlar ve bu onların akışlarında görünür. Bu, adını tüm takipçilerinin önüne koyar, bonus!
 • Rol Modellere Sahip Olun
  • Rol modellerinizle ilişkiler kurun. Gönderilerini paylaşın, makalelerine yorum yapın, onlardan öğrenin. Başkalarından öğrenerek daha iyi bir blog yazarı olacaksınız. (Kaynak)

İçerik biçimi, genellikle nasıl yapılır, listeler, haber makaleleri, görüş yazıları veya incelemeler olduğundan, çoğunlukla blog gönderileri için geçerlidir. Örneğin, “en iyi kablosuz kulaklıklar” için en üst sıradaki sonuçlar çoğunlukla liste şeklindedir. Dahili bağlantılar, aynı etki alanındaki bir sayfadan diğerine verilen bağlantılardır. Alakalı, yüksek otoriteye sahip sayfalardan, desteklenmesi gereken sayfalara dahili bağlantılar eklemek, arama motorlarındaki performanslarını artırmaya yardımcı olabilir. (Kaynak)

Düzenli blog yazmanın önemi de vurgulanmalı. Bu konuyla ilgili yazıma bakabilirsiniz. Her gün düzenli içerik üretmek Google sıralamaları açısından çok çok önemli.

Sevgilerle

Blog Trafiği ve Takipçi Sayısı Nasıl Artar? yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!