Haftada 3 Kilo Verdiren Detoks Suyu

Bayramdan çıkınca biraz şişkinlik hissetmek doğaldır. Yedik içtik, güldük eğlendik şimdi arınma zamanı. Haftada 3 kilo verdiren detoks suyu ile hem zayıflayın hem de vücudunuzdaki toksinleri atın.

Öncelikle ben yaşam boyu diyet, detoks gibi şeylere karşıyım. Normal detoks listesini de paylaşacağım ama ben bu kadar katı bir diyet yerine sağlıklı beslenme ve spor uygulayarak aynı zamanda bu detoks suyunu içerek daha etkili sonuçlar alınabileceğine inanıyorum.

Gelelim Malzemelerimize;

  • 1 tatlı kaşığı yeşilçay
  • 3-4 tane karabiber
  • 2-3 karanfil
  • bir tutam maydonoz
  • 1 elma (kabuklarıyla)
  • yarım limon
  • 2 çubuk tarçın

Bu malzemelerin hepsini bir tencerede kaynatın. Ben kaynamaya yakın sıcak suyun içine atıyorum hepsini, 5 dakika kadar kaynatıyorum. Sonra süzün ve gün boyu için. Yaklaşık 1-2 litre su yeterli geliyor. Kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Bu suyu haftada 3 kere yapıp içebilirsiniz.

Haftada 3 kilo verdiren listede; haftanın iki günü sabah-öğle-akşam sadece bir haşlanmış yumurta yeniyor. Acıktıkça salatalık ve şekersiz çay serbest. Bence bu çok sakıncalı ve sürekli uygulanabilir bir diyet değil.

Ben haftada 2-3 gün bu detoks suyu tarifini yapıp içiyorum ve gün içinde yediklerime dikkat ediyorum. Ekmek, unlu gıdalar, yağlı yiyecekler yemiyorum. Ayrıca haftanın en az 3 günü spor yapıyorum. Hem zayıflarken şekillenmek hem de daha sürdürülebilir bir yemek şekli için bu daha iyi.

Çaba vermeden yapılan her şey gibi zayıflamak, sağlıklı olmak da çaba vermeden olduğunda güzel olmaz. Bu detoks suyu tarifi içerisinde zararlı hiçbir şey yok o yüzden seviyorum. Hadi bakalım o zaman bayramdan sonra siz de kendinize söz verin ve sağlıklı yaşama adın atın!

Sevgilerle…

Yorumlarınız benim için değerli!