Kabarmayan Saçların Sırrı!

IMAG2374

 

Öncelikle şunu bilmekte fayda var kabaran saçlar ya kötü bir saç kesiminin ya da nemsizlikten kurumuş saçların sonucudur. Saçlarınız kuruysa yatışmadığı için devamlı kabarır. Ayrıca beceriksizce kesilmiş bir saç da kabarmaya yol açar. Bunu farketmem yaklaşık 28 yılımı alsa da sonunda benimde kabarmayan saçlarım var. Hem de en berbat saç tipi olan kalın telli, gür ve abuk subuk dalgaları olan saçlarım varken. 

Gerçekten saçlarım dalgalı mı düz mü belli değil. Bu yaşıma kadar daha saçıma bir işlem uygulamadan dışarı çıkabildiğimi hatırlamıyorum. Fakat yeni tanıştığım süper kuaförüm sayesinde artık kabarmayan saçlara sahibim. Kabarmayan saçlar için birinci kural saçlarınızı mümkünse uzatın. Uzayan saç ağırlaşır ve yatışır. İkinci kuralımız uzun saçlarınızı katlı kestirin. Düz kesim saçınızı daha fazla kabartır. Saçlarınıza kesinlikle nem takviyesi yapın.

IMAG2362

 

Ben saçlarımın kuruduğunu düşündüğümde hemen ürün arayışına girdim. Hakkında olumsuz bir yorum görmediğim tek üründe Yves Rocher’in Nutrition maskesi oldu. Yulaf özlü bu maske gerçekten daha ilk yıkamada bile saçlarımı yumuşacık yaptı ve yatıştırdı.

IMAG2369

Bu ürünün tek dezavantajı 150 ml olması ama her gün maske yapmadığımı, sadece haftada bir kere uygulayacağımı düşünürsek uzun süre beni idare edecektir. Ben bu ürünü indirimden aldım 15 TL fiyatı vardı. Normalde de ücreti 21 TL diye hatırlıyorum. Sizinde kalın telli ve gür saçlarınız varsa mutlaka bu maskeyi denemelisiniz. Ayrıca kokusu da uzun süre dayanıklı ve güzel bir kokusu var. 2-3 saç yıkamasından sonra bile kokusunu duyabiliyorum.

Sevgilerle..

Benzer Yazılar;

Yaz Saçını Kolayca Kendin Yap! (2 Farklı Öneri)

Osis Curl Me Soft Bukle Kremi ve Osis Mess Up Gum İncelemesi

Saç Uzatmaya Yardımcı Yağlar

Kolay Örgü – Topuz Yapımı

7 Comments

  1. Yves Rocher’in Nutrition maskesini nereden alabilirim peki ?

    1. Alisveris merkezlerinde yves roches magazalari var oralardan bulabilirsiniz

  2. Genel olarak tüm kuaförde mevcutmu bu ürün

    1. Alisveris merkezlerinde ki yves rocher magazalarinda bulabilirsiniz bu maskeyi

  3. erkekler icinde olur mu ?

    1. Olur bir deneyin saçlarınız kuruysa

  4. […] Saç çizginizle saçınız arasında bir bariyer uygulayın. Boyayı uygulamadan önce saç çizgisinin etrafında kalın bir nemlendirici krem, vazelin veya dudak balsamı kullanmayı deneyin. Alnınıza, kulaklarınıza bu nemlendiriciyi fazlaca sürebilirsiniz. […]

Yorumlarınız benim için değerli!