Mutluluğun Formülü: Kendini Sev!

Kendiniz ile barışabilmenin yolu ise kendinizi sevmekten, kendinizi sevebilmenin yolu ise içeriye, yani kalbinize dönebilmekten geçer. Hayatınızda şu an sahip olmadığınız ne olsaydı kendinizi daha iyi, daha mutlu ve daha özgür hissederdiniz? Peki ya gerçekten ne istediğinizi biliyor musunuz? Lütfen, sadece bir düşünün. Her sabah yataktan kalktığınızda gerçekten tutkulu olduğunuz bir güne başlıyor musunuz? Kaynak


Yaklaşık 10 gündür tatildeyiz. Bu seneki son tatilimizdi. Hayallerim bambaşkaydı ama hiç umduğum gibi bir tatil olmadı. Birçok şeyi düşündüm, sorguladım sonunda anladım. İnsan kendi değerini yine kendi yaratır. Siz kendinize ne kadar değer verirseniz o kadar mutlu olursunuz. Anne, baba, kardeşten yani çekirden ailenden başka kimseden koşulsuz sevgi beklemeden yaşamak lazım.

Ben bugünden başlayarak sadece kendime değer verip, kendimi sevmeyi öğrenmeye çalışacağım.

Önümüzdeki 1 haftayı sadece keyfime göre yaşayacağım hafta ilan ettim 🙂 Hiç kimseyi ve hiç birşeyi düşünmeden keyif aldığım şeyleri yapacağım.

1 hafta boyunca sadece oğlumla oyun oynamayı, kitap, film ve müziğe gömülmeyi düşünüyorum. Bu konularda tavsiyelerinize açığım. Yorumlarda şu kitap iyidir, şu filmi izle derseniz mutlu olurum. Uzun zamandır izlemek istediğim Black Mirror dizisine de başlayıp ötelediğim şeyleri yeniden hayatıma sokmaya karar verdim.

Düşünüyorum evlendikten ve özellikle çocuk olduktan sonra kendime ait tüm alışkanlıklarımdan, zevklerimden vazgeçmişim. Sadece başkaları yaşarken yanlarında olmuşum. Eğer sizde kendinizi böyle hissediyorsanız lütfen herşeyi boşverin ve sadece kendinize kulak verin. Bu hayat çok kısa. Her günü dolu dolu yaşayıp zevk almaya bakmak lazım.

İnsanın kendini sevmesi ve kendiyle barışık olması, sevilmek için başkalarına bağlı olmamayı beraberinde getirir. Hayatı seven insanlar, öncelikle kendilerini sevmeyi ve önemsemeyi öğrenmiş insanlardır. Amaç insanları hiç umursamadan kırıp dökmek değil elbette; bir şeyleri yaparken tek amacın başkaları tarafından sevilmek veya onaylanmak olmaması önemli. (Devamı: http://www.uplifers.com/hayattan-zevk-alan-insanlarin-10-ortak-ozelligi/#ixzz4ora3ygl0)

Sevgilerle

Yorumlarınız benim için değerli!