Ruhunuz Yaza Hazır Mı?

cccc58c138be63a31213acb2f9ad6a2a

(Görsel Kaynağı)

Bikini sezonu açıldığı için her yerde egzersiz programları dolaşmaya başladı. Ben yaza sadece bedenen değil ruhen de hazırlanmamız gerektiğini düşünüyorum. Kış aylarının kasveti insanın ruhuna da yansıyor. Bu kasvetten ve uyuşukluktan da kurtulmak gerek.

Ruhumuzu yaza hazırlamak için çok basit bir kaç önerim var;

Parlayan güneş sayesinde çok rahat uygulayabileceğimiz ilk adım pozitif düşünmek. Düşünce tarzınızı değiştirirseniz çevrenizi de değiştirirsiniz. Akşam yatarken mutlu olun sabah kalktığınızda bu mutluluğunuz ve pozitifliğiniz devam edecek. Ayrıca sabah kalktığınızda ilk yarım saat hangi ruh halinde olursanız gününüzde bu şekilde geçecek. Bunu deneyebilirsiniz 🙂

Hafifleyin. Giyim tarzınızı, makyajınızı sadeleştirin. Her gün düzenli beslenin, özellikle kahvaltıyı kesinlikle atlamayın. Bol bol su için ve tazelenin.

Daha aktif ve hareketli olmaya başlayın. Evdeyseniz kendinize uygun bir hobi bulmaya çalışın. Bütün gün televizyon izlemeyin. Kendinizi şımartın. Örneğin bir gününüzü kişisel bakımınıza ayırın. Bahçe işlerinden hoşlanıyorsanız çiçeklere vakit ayırın.

Benim önerilerim bunlar sizinde eklemek istedikleriniz varsa yorumlarınızı bekliyorum.

Sevgilerle..

  1. az yiyin 🙂 benim gibi pisboğaz olmayın 🙂

    1. Estağfurullah 🙂

Yorumlarınız benim için değerli!