Yeni Yılda Yeni Kararlar Alıyoruz!

New-Year_s-Wishes

(Görselin Kaynağı)

Her yeni yıl çoğumuz yeni kararlar alıyoruz. 2015 yılı için de eminim çoğunuzun bir dilek ve karar listesi vardır. Henüz oluşturmadıysanız bundan daha iyi bir motivasyon bulamazsınız. Her Pazartesi diyete başlıyorum demek gibi öylesine yok olup gitmemesi için 2015 yılında alacağınız kararların kesin ve tutarlı olmasına dikkat edin.

Düşünceyi olumlama konularına inanıyor musunuz bilmem ama bu senelik bunu bir deneyin. Bir karar alırken düşüncenizi hep olumlu yönde belirtin. Örneğin yeni yılda asla yalan söylemeyeceğim yerine her zaman doğruları söyleyeceğim diyin.

Hedeflerinizi geniş olarak tanımlamak yerine daha planlı hareket edin. Örneğin bu sene diyete/ spora başlıyorum yerine, haftada 2 gün yürüyüş yapacağım diyerek kesin olarak belirtin.

Eğer planınızı uygulamakta kararlıysanız bunları yazın hatta bir tablo haline getirin. Kendinizde değiştirmek istediğiniz özelliklerinizi, ne kadar sürede bu hedefleri gerçekleştirmek istediklerinizi yazın.

Kendinize fazla yüklenmeden basit programlar yapın. Hedefinizi gerçekleştirmek için önünüzde kocaman yepyeni 1 yıl var bunu unutmayın.

Yeni yıl tüm hedeflerinize ulaştığınız bir yıl olsun!

Sevgilerle..

  1. Amiiinnnn 🙂
    mutlu 1 haftasonu diliyoruummmmm 🙂

    1. Bendee 🙂

Yorumlarınız benim için değerli!