Değerli Vaktinizi Boşa Harcamayın!

Saat Zaman

Günde 24 saat zamanımız var ve bunun sadece yaklaşık 7-8 saati uykuda geçiyor. Geriye kalan zamanda ise işlerimiz bir türlü yetişmiyor. Bir gününüzü gerçekten ne kadar verimli geçiriyorsunuz bir düşünün. Tüm gün neler yapıyorsunuz?

Eğer size de zaman bir türlü yetmiyorsa bazı değişiklikler yapabilirsiniz.

Örneğin akşam vaktinizin neredeyse tamamını öldüren televizyon izlemeye bir sınırlandırma koyabilirsiniz. haftada sadece belli programları izlemek için TV açmayı deneyin. Asla bırakamam dediğiniz diziyi bırakmanıza gerek yok sadece o zaman kendinize TV izleme hakkı verebilirsiniz.

İnternette gezerken gereksiz tüm sekmeleri kapatın. Facebook, Twitter veya Instagram tüm vaktinizi alıyorsa bunların kullanımına da sınırlandırma getirin. Hatta bununla ilgili bilgisayarınıza indireceğiniz basit programlar var. Bu programlar internette hangi sitede ne kadar vakit geçirdiğinizi size bildiriyor. Böylece daha dikkatli davranabilirsiniz.

Hayatınız yalnızca çalışmaktan ibaret olmayacak elbette eğlenmek için de zaman ayırmalısınız. Önceliklerinizi belirleyerek işlerinizi hallettiğiniz sürece kafanız rahat eğlenirsiniz.

Sevgilerle..

  1. Tv gerçekten çok zaman alıyor.. Ben çocuktan sonra biraz mecburen ( akşamları onunla oyun oynuyoruz yemekti şuydu buydu ) tv ye veda ettim..çok ender izliyorum.. ama bir başlarsam zap zupo yaparken zaman geçiyor..

    1. Hele o diziler yok mu 🙂

Yorumlarınız benim için değerli!