Hayatın Basit Güzelliklerini Görmek

eeed99869a129cfc4be12409c58811a8

Haftada en az bir kez okuduğum ve blogumda da sıklıkla bahsettiğim Serdar Kuzuloğlu’nun sitesinde gezinirken bir yazı buldum. Yazıda bahsedilen, benim de hep hayatıma uyarlamaya çalıştığım; “Holstee Manifestosu”.

Beni bu kadar etkileyen hayat felsefesini burada da bulunsun diye sizlerle paylaşmak istedim. İnternette çevirileri varmış fakat ben Serdar Kuzuloğlu’nun altına yazdığı çeviri ile burada paylaşıyorum;

İnternette bazı Türkçe çevirilerine denk geldim; İngilizce bilmeyenler için bir tanesini paylaşayım.

“Bu senin hayatın. Ne seviyorsan onu yap ve bunu sıklıkla yap. Eğer bir şeyi sevmiyorsan, değiştir. Eğer işini sevmiyorsan, bırak. Eğer yeterince vaktin yoksa, televizyon izlemeyi kes. Eğer hayatının aşkını arıyorsan, dur; sevdiğin işleri yapmaya başladığında seni bekliyor olacak. Fazla analiz yapmayı kes, hayat basittir. Her lokman için şükret. Bütün duygular güzeldir. Aklını, kollarını ve kalbini yeni şeylere ve insalara aç. Biz farklılıklarımızla birleşiriz. Yanında gördüğün insana tutkusunu sor ve sana ilham veren hayalini onunla paylaş. Sık sık seyahat et, kaybolmak kendini bulmana yardım eder. Bazı fırsatlar bir kez gelir, onları yakala. Hayat tanıştığın insanlarla ve yarattığın yeni şeylerden ibarettir; bu yüzden çık ve yaratmaya başla. Hayat kısa. Hayalini yaşa ve tutkunu paylaş.

Hayata bakış açım tam da bu yazıda olduğu gibi. Sadece sevdiğim şeyleri yapmaya çalışıyorum. Huzur bulduğum ortamlarda hep sevdiğim insanlarla vakit geçiriyorum. Hayatın kısa olduğunu ve aslında her anın tadını çıkartmam gerektiğini biliyorum. Her zaman hayat güzel yüzünü göstermese de karamsarlığa kapılmamaya çalışıyorum.

Sevgilerle..

  1. Reblogged this on yasarnorman.

Yorumlarınız benim için değerli!