Stresi Yen


Stressiz bir yaşam elbette olmaz. Her zaman mutlu, huzurlu, pozitif olmamız beklenemez. Yine de yaşam tarzımızda yapacağımız ufacık değişimlerle stresimizi en aza indirebiliriz.

1. Meditasyon yap. Meditasyon çok zor değil. Sadece biraz sessizliğe ihtiyacınız var. İnternette meditasyon öğeenebileceğiniz ücretsiz bir sürü sayfa var. 

2. Derin nefes al. Gün içinde açın camları ya da dışarı çıkın ve nefesinize odaklanın. Derin nefesler alarak kısa nefes egzersizleriyle günün geri kalanını daha huzurlu geçirebilirsiniz. Yine internetten nefes egzersizlerini bulabilirsiniz.

3. Sosyal medyada çok vakit harcıyorsanız biraz teknoloji detoksu yapın. En azından gün içinde 2-3 saat sosyal medya hesaplarınıza girmemeye çalışın, kendinizi dinleyin.

4. Her zaman mükemmel olmaya çalışmayın. Kendinizde sevdiğiniz özelliklere odaklanın.

5. Haftada en az 2 günü yürüyüşe ayırmaya çalışın. En az yarım saat yürümek size iyi gelecek.

6. Kendinize bir hobi bulun. Haftada en azından 1 gününüzü bu hobinize ayırmaya çalışın.

7. Müziği açın. Sesini kısmayın açın ve bağıra bağıra şarkı söyleyin. Bu çok iyi gelecek inanın.

8. Sizi mutsuz edenleri lütfen ama lütfen hayatınızdan çıkarın. Size sadece dert anlatan, nazlanan, kapris yapan bir de üstüne sizi dinlemeyenleri lütfen sizde dinlemeyin.

9. Sağlıklı beslen. Diyet yapma, temiz beslen. Vücuduna iyi bak o da seni mutlu etsin:) 

10. Kendinize iyi bakın, sevin, dinleyin ve bol bol gülümseyin.

Sevgilerle.. 

2 Comments

  1. Does anyone know where I can find free online grant applications?
    I keep listening to the news speak about getting free online grant applications so I have been looking around for the best site to get one.

Yorumlarınız benim için değerli!