Yves Rocher Kıvırcık Saçlar İçin Saç Şekillendirici

Yves Rocher Kıvırcık Saçlar İçin Saç Şekillendirici Bakım Kremi yorumları merak ediliyor. Ben de bu yazıda yaklaşık bir aydır kullandığım krem hakkında düşüncelerimi yazmak istedim. Öncelikle durulanmayan bir krem. Yves rocher markasının kıvırcık kız metoduna uygun sac bakim kremi olarak ünlenmiş durumda. Çünkü curly girl method uygularken temiz içerik gerekmekte. Bu ürün de bunu vadediyor.

Şampuan ve saç kremi her evde bulunan iki banyo malzemesi olsa da, saç nemlendiricileri genellikle göz ardı edilir. Saç nemlendiricilerinin sadece saçınızı nemlendirmekle kalmayıp daha fazlasını da yaptığını biliyor muydunuz? Esasen şampuanların ve saç kremlerinin yanında bulunmalıdırlar. Çoğu nemlendirici, saç büyümesine yardımcı olabilecek vitaminler ve doğal yağ özleri ile aşılanmıştır. Shea yağı, baobab özleri ve hatta avokado, saç büyümesini destekler ve genel saç kalitesini iyileştirir.

Saç Kremi


Durulama gerektirmeyen, nemlendirmek üzere tasarlanmış bir krem. Mükemmel mi? Bence pek değil. Şu ana kadar birçok saç ürünü denedim ama kabaran, kalın telli ve aşırı kuru saçlarıma en iyi gelen ürün bu diyemem. Tek başına asla yeterli şekillendirmeyi sağlamıyor. Peki ben nasıl kullanıyorum? Önce bu ürünü üstüne Boom Butter’ı ve en son da tüm nemi hapsetsin diye Argan yağı sürüyorum. Evet bu kadar ürünün üstüne saçlarım yatışıyor. Fakat burada önemli bir detay var. Ben bu ürünü buklelerimi belirginleştirsinden ziyade nemlendirsin diye aldım.

Bukle belirginleştirmiyor bence ağırlaştırıyor biraz. Boom Butter ise saçı düzleştiriyor. Bu nedenle saçlarım ağırlaşınca haliyle kabarıklığı da biraz olsun yatışıyor. Bittiğinde yeniden almayacağım ürünler arasında Kıvırcık Saçlar İçin Saç Şekillendirici Bakım Kremi diyebilirim.

Herhangi bir uzmana kıvırcık saç bakımı için 1 numaralı ipucunu sorun ve muhtemelen size şunu söyleyeceklerdir: nem, nem, nem. Kıvırcık saç tiplerinin kuruluk ve hasara daha yatkın olduğu göz önüne alındığında, bukleleri nemlendirirken kullanmak, daha esnek, daha parlak teller için çok önemlidir. Benim saçlarım kıvırcık değil ama dalgalı. Hatta yeterli bakımla buklelere dönüşebilecek dalgalı durumda.

Saç Nemlendiricisi Kullanımı

Nemlendiricilerin kullanım sıklığını çeşitli faktörler etkiler. İklim koşulları bu listenin başında yer alır. Havalar saçınızı ve saç derinizi kuruttuğunda saç nemlendiricinizi daha sık kullanmanız gerekecektir. Kullanımınız ayrıca saç tipinize de bağlı olacaktır. Saçınızın ihtiyacına dikkat edin ve faydasını görmek için haftada en az iki kez nemlendirici uygulayın.

Hindistan cevizi yağı nemlendirme için yeterli mi peki? Hindistan cevizi yağı konu saç olduğunda birçok kullanıma sahip olsa da saç nemlendiricisinin yerini alamaz. Saç nemlendiricisinin yanında kullanılabilir ancak saç nemlendiricisi yerine kullanılamaz. Aslında, pek çok saç nemlendiricisi formüllerinde hindistancevizi yağı kullanır.

Siz de bu konu hakkında yorumlarınızı bana iletebilirsiniz. Ayrıca kullanıp memnun kaldığınız gerçek bir saç nemlendirici ürün biliyorsanız bu yazıya yorum yaparak yazarsanız çok memnun olurum 🙂

Sevgilerle

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!