Çalış, Üret, Aktif Ol, Mutlu Ol!

Yazının özetini başlıkta halletim 🙂 Mutlu olmak her insanın amacı. Zaman zaman umutsuzluğa, mutsuzluğa kapıldığımız oluyor. Önemli olan bu döngünün uzun sürmemesini sağlamak. Her zaman mutlu, gülümseyen bireyler olamayız ama karamsarlığa takılıp kalmamak lazım.

Mutlu olmak, yaşam enerjisiyle dolup taşmak için ihtiyacımız olan ilk şey bir amacımızın olması. Bu amaca ulaşmak için adım adım ilerlemek ve aktif olmak bizi mutlu kılar.

Eğer hayatta bir amacınız yoksa, her gününüz aynı geçiyorsa enerjik olmanız beklenemez. Kendinize bir amaç belirleyin, bir uğraş bulun ve onu en iyi yapmanın peşinden gidin.

Asla başaramayacağım diye bir işe başlamak siz farketmeden sizi mutsuzluğa iter. Emin olun istedikten sonra başaramayacağınız birşey yok. Mesela ben artık evden çalıştığım için bol bol vaktim var. Epey karamsarlığa düşmüştüm şimdi kendime bir amaç edindim. İngilizce öğrenmeye başlayacağım. Evden olmazsa hafta sonları kursa gitmeyi düşünüyorum. Yataktan çıkmak için herkesin bir amaca, tutkuya ihtiyacı vardır.

Mutlu Olmak

Diğer önemli bir konu arkadaşlarınızla vakit geçirmek. Arkadaşlarınızla vakit geçirdiğinizde aslında kendinize zaman ayırıyorsunuz. Hayatın koşturmacası içinde “sonra görüşürüz”ler sadece uzayda kaybolup giden sözcük öbekleri oluyor.

Başkalarının hayatını yaşamayın. Başkalarının size söylediklerini, yap dediklerini boşverin (Anne sözü hariçtir :)). O ne der, bu ne der diye düşünmeyi bırakıp neyi seviyorsanız ve nasıl mutluysanız öyle yaşayın.

Yeni şeyler öğrenmekten asla vazgeçmeyin. Kendinize günlük, haftalık veya aylık hedefler koyun ve mutlaka gerçekleştirin. Mesela bu ay 1 kitap bitireceğim. Bu hafta bütün bir gün sağlıklı besinler tüketeceğim gibi.

Son olarak bir klişeyle bitireyim, sağlıklı beslenip spor yapın. Klişe ama belki de en gerekli şey. Vücudumuza iyi bakmak zorundayız. Güzel yaşlanmak istiyorsak bugünden yatırımımızı yapmalıyız. Spora başlamak veya sağlıklı beslenmek için Pazartesi’yi beklemeyin. Bir sonraki öğünde de sağlıklı beslenmeye başlayabilirsiniz. Motivasyon isterim derseniz Instagram hesabımı mutlaka takip edin.

Sevgilerle..

Yorumlarınız benim için değerli!