Adsense Para Kazanma Yolları – Benim Adsense Hikayem

Adsense hikayem terimini forumcular bilir 🙂 Çok uzun zamandır aklımda olan Adsense para kazanma konusuna yeni fırsat bulabildim. Çünkü tam bir rehber olmasını istiyorum. Bu yazıda hem internetten para kazanma yolları hem de kendi adsense hikayemi yazmak istedim. O zaman başlayalım!

Google Adsense Giriş Nedir?

  • Google’a aittir
  • Yayıncılar için ücretsizdir.
  • Tıklama başına maliyet hesaplaması, açık artırma tipi bir sisteme dayalıdır.
  • kullanımı çok kolaydır
  • Bugün internetteki en güvenilir reklam platformudur ve yayıncılar için en fazla geliri sağlayabilir (diğer benzer PPC sistemlerine kıyasla)
  • AdSense, içerik web sitelerinin yanı sıra oyunlar, videolar, cep telefonları ve arama ürünleri için de mevcuttur.

AdSense, zengin içerikli web sitelerini sever. İçerik her türden olabilir (metin, resim, video) ve AdSense içerik politikalarını ihlal etmemesi şartıyla.

Adsense Hikayem

AdSense tarayıcısının sayfanın neyle ilgili olduğunu anlayabilmesi için sayfalarda metin içeriğinin olması önerilir.

Bu noktada Adsense ilk başvurumda kabul edildim. Çünkü içeriklerim genellikle bilgilendirici ve çoğu zaten Google’da ilk sırada çıkan yazılar arasındaydı. Ayrıca bazı yazılarım bırakın 300’ü 100 kelimeyi bile geçmiyordu. Anahtar kelimeler nedir onu bilmiyordum bile. Ama dediğim gibi yazılar hep bir konuda bilgi veren yazılardı.

İnsanların bir şeyler öğrenmesine veya belirli bir görevi yerine getirmesine yardımcı olan içeriğe sahip zengin içerikli bir bloga sahip olmak, AdSense ile para kazanmanın en iyi yollarından biridir. 

Henüz bir blogunuz yoksa ya da para kazanma konusunda daha fazlasını arıyorsanız bu içeriklere göz atabilirsiniz:

Yeni Başlayanlar İçin Yazarak Para Kazanmanın Yolları

Düzenli Olarak Blog Yazmanın Önemi

Kesin Başarı İçin İlk Ay Yapman Gereken 10 Blog Görevi!

AdSense içerik politikalarını ihlal etmeyen içeriği yayınlamak yeterli değildir, ancak aynı zamanda yüksek kaliteli bir web sitesinde yüksek kaliteli içerik sağlamanız gerekir .

Google, reklamlarının düşük kaliteli web sitelerinde görünmesini istemedikleri için ödedikleri paradan reklamverenlere karşı sorumludur.

Geçmişte bu mümkündü, ancak son birkaç yılda, AdSense’i çalıştırabileceğiniz web sitelerinin türü konusunda daha katı politikaları var. Diğer bir konu ise daha yüksek trafik.

Size tam bir sayı veremem çünkü kazanabileceğiniz para miktarı tıklama başına kazanç (EPC) ve tıklama oranına (TO) bağlıdır, ancak günde 300-400’den fazla benzersiz ziyaret güzel bir gelir getirebilir.

Genel olarak, ne kadar hedefli trafiğiniz varsa, AdSense ile o kadar çok para kazanabilirsiniz.

Doğru anahtar kelimeler nelerdir? Anahtar kelimeler:

(1) reklamcılar tarafından ürünlerini tanıtmak için kullanılır – bu nedenle rekabet daha fazladır ve bu, tıklama başına kazancı (EPC) artırır

(2) eylem anahtar sözcükleri – eylem anahtar sözcükleri, kullanıcıların ‘eylem gerçekleştirme’, yani tıkladıktan sonra dönüştürme olasılığı daha yüksek olduğundan daha etkilidir.

Aşağıdaki örneğe bakalım:

Kilo verme alanında AdSense çalıştıran 2 web siteniz olduğunu varsayalım. Her iki web sitesi de aynı miktarda organik trafik alır ve reklamları aynı konumlarda tutar.

Bunlardan ilki, ziyaretçilerin ‘kilo verme ipuçları’, ‘nasıl kilo verilir’, ‘göbek yağları eritme’ aramasını sağlarken, diğeri ise ‘su içmek neden önemlidir’, ‘ne yemeli’ gibi anahtar kelimelerden trafik elde etmektir. akşam yemeğinden sonra’, ‘günde kaç öğün yemek yenmeli’.

Daha fazla reklamveren bu anahtar kelimelerle ilgilendiğinden, mevcut alakalı reklamların sayısı daha fazla olacağından, ilk web sitesinin AdSense ile daha fazla para kazanması muhtemeldir.

AdSense bir web sitesinden para kazanmanın harika bir yolu olsa da, yalnızca AdSense reklamlarını yayınlamak amacıyla oluşturulan web siteleri Google tarafından uygun değildir.

Yalnızca Adsense ile Geçimimi Sağlayabilir Miyim?

AdSense ile para kazanmak için ne gerektiğini yukarıda açıkladım ama siz de para kazanabilir misiniz? Diğer bir deyişle, tüm harcamalarınız için AdSense’e %100 güvenebilir misiniz?

Cevap hayır. Bunun nedeni, AdSense ile ayda binlerce lira kazanamamanız ve iyi bir yaşam sürmeniz değil, tek bir gelir kaynağına güvenememenizdir.

Çevrimiçi dünya, çevrimdışı dünyadan daha dinamiktir ve her zaman web sitenizi ziyaret eden ve Reklamları tıklayan binlerce kişinin olacağını ve AdSense’in sonsuza kadar var olacağını varsayamazsınız.

Belki olur, ama gelirinizi buna dayandıramazsınız. Risklerinizi çeşitlendirmek ve gelirlerinizi dağıtmak, çevrimiçi veya çevrimdışı her zaman en iyi uygulamadır.

Bu nedenle ben çevrimiçi çalışmalarımda Adsense’i yalnızca ek gelir olarak görüyorum. Bunun dışında profesyonel olarak metin yazarlığı yapıyorum.

AdSense, çevrimiçi para kazanmanın belki de en kolay, daha güvenilir ve en iyi yoludur. Web siteniz yukarıda açıklanan kriterlere uygunsa, içeriğinizi ve internette geçirdiğiniz saatleri en iyi şekilde değerlendirerek aylık iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Öte yandan, 09:00-05:00’ten kaçmayı ve çevrimiçi bir yaşam kurmayı planlıyorsanız, yalnızca AdSense’e güvenmemelisiniz.

Sevgilerle,

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!