Hayatınızı Kolaylaştıracak Fikirler

IMAG1583Gün içinde herkesin kendine göre sorumlulukları var. Çocuklar, iş, ev derken kafamız hep dağınık geziyoruz. Ben sanırım haftada en az 3 kere “Bir şey unuttum ama ne” diye cümle kuruyorum. Bu yazıda size hayatınızı kolaylaştıracak bir kaç öneri hazırladım. Bunlar çok basit öneriler ancak işinizi çok kolaylaştıracak.

Öncelikle küçük bir not defteri edinin. En basit şeyleri bile bu not defterine kaydedin. Beyler ceplerine sığacak kadar, hanımlar da çantasında ağırlık yapmayacak boyutta edinebilir. Biliyorum ki bayanların çantası sadece en önemli şeyleri alsa bile hep ağır 🙂

Bir randevunuz varsa önceden ayarlayın. Yalnızca arkadaşlarınızla buluşacaksanız bile bu randevuyu not alın ve en az 4 gün önceden ayarlayın.

Her kilidin yedek anahtarını yaptırmaya çalışın. Evinizin güvenilir belli bir yerinde bulundurun.

Evinizde bir evrak dosyası hazırlayın ve tüm önemli evrakları bu dosyada toplayın (garanti belgeleri, sözleşmeler, makbuzlar..).

Etrafınız her zaman düzenli olsun. Dağınık bir düzen kurmayın. Aradığınızı kolayca bulabileceğiniz ve zihninizi yormayacak bir dekorasyon tercih edin. Ayrıca yaz geldi rengarenk çiçekler çıktı. 2 – 3 haftada bir kendinize bir demet çiçek alın 🙂

Günlük tutmaya başlayın. Hafızanızı tazeler. Eski anılar günlüğünüzü okudukça yeniden tazelenir.

Mutlaka egzersiz yapın. Hiç bir şey yapamazsanız haftada bir sahile gidip yürüyün. Havalar bahaneniz olmasın.

Büyük ve yapılması zor işlerinizi parçalara bölün. En küçük parçasına kadar gidin, adım adım tamamlayın.

Hepsinden önemlisi sabah uyandığınızda aynada kendinize gülümseyin. Sizi mutlu edecek şeyleri asla ertelemeyin. Bu hayattan her zaman zevk almaya bakın.

Sevgilerle..

 

 

 

  1. […] Hayatınızı Kolaylaştıracak Fikirler […]

Yorumlarınız benim için değerli!