Uzun Birgünün Adından 5 Adımda Rahatlayın!

Bazı günler asla geçmek bilmiyor. İşler yığılmış, atanı kaldıracak zamanının olmadığı günler oluyor. Peki uzun birgünün ardından nasıl daha relax, rahat olabiliriz? Hadi şimdi rahatlayın ve yazının devamını okuyun!

Denge her zaman önemli. Önceki gün çok yoğun ve nefes alamadan geçmiş olabilir. Hatta belki bütün bir hafta kafanızı kaşıyacak vakit bulamamış olabilirsiniz. O yüzden yoğun günlerin ardından biraz daha rahat takılmakta fayda var. Huzuru bulabileceğimiz ve yorgunluğu atabileceğimiz bir ortamı evde yaratmak çok basit. En azından haftada bir kere kendinize böyle birgünü ayırabilirsiniz. Anne olanlar siz senede bir kere ayırsanız şükredin 🙂

Öncelikle ihtiyacımız olan mis kokulu mumlar. Şöyle güzel vanilyalı bir mumu yakarak işe başlayın.

Kendinizi en rahat hissettiğiniz kıyafetlerinizi giyin. Bütün günü rahat geçirmek ilk hedefimiz.

Muhtemelen bütün gün telefon ya da bilgisayar başında geçmiştir. O yüzden eve geldiğinizde artık telefonu bırakın. Hatta mümkünse başka bir odaya bırakıp rahatsız etme moduna geçin. Sadece önemli çağrılara cevap verin. Bugün sadece size huzur vermeli! Dış uyaranlardan biraz uzaklaşmalısınız.

Nefes almaya odaklanın. Meditasyon yapmak artık aşırı kolay. Telefonlarının ücretsiz uygulamaları sayesinde kısacık nefes molaları verebiliyorsunuz. Ben Meditasyon App kullanıyorum. Kendimi endişeli, kaygılı ve yorgun hissettiğimde çok iyi geliyor.

Rahatlatıcı müzikler dinleyin. Spotify, fizy gibi uygulamalarda Relax Music kategorileri var. Onlardan birini seçin ve bütün evi bu güzel müzikle doldurun.

Güzel bir kitaba başlayın. Yarım saat bile olsa güzel bir kitap okumak kafanızı oldukça rahatlatacak.

Bu önerim evinde küvet olanlara özel. Güzel bir köpük banyosu yapın. Hani mum yakmıştık ya onu da banyonun bir köşesine koyun ve bu anın tadını çıkarın.

Biraz yaratıcılığı konuşturalım! Yetişkinler için olan boyama kitaplarından alıp biraz boya yapabilirsiniz. Bu kesinlikle kafanızı dağıtıp sizi dinlendirecek.

Benim kendimi dinlendirme yöntemlerim bunlar. Sizin de önerileriniz varsa yorumlarda yazarsanız sevinirim. Bazen kendimize kesinlikle böyle günler armağan etmeliyiz!

Sevgilerle..

Yorumlarınız benim için değerli!