Sıkı Kalça ve Bacaklar İçin 3 Basit Egzersiz!

large-8

Bacak ve kalça bölgesini güçlendirmek ve burada ki yağları eritmek vücudun diğer bölgelerine göre daha zor oluyor. Özellikle armut tipi bir vücuda sahipseniz yani üst bölgeniz zayıfken alt kısımlarınız daha geniş duruyorsa işiniz daha da zor. Bende armut tipi vücuda sahibim ve bundan çok çekiyorum maalesef. Beyonce sayesinde armut tipi kadın vücudu artık güzel görünse de Beyonce sarkık ve yumuşak kalçalarla dolaşmıyor hanımlar 🙂

Bu yazıda ki harika üç hareketi düzenli olarak uygularsanız sizde değişime şaşıracaksınız.

619633292549

Lunges (Adımlar)
Bu hareketi ilk yaptığımda hafiften sallanıyordum o yüzden sizde dengede durmakta bazen zorlanırsanız korkmayın 🙂 Bir de bu hareketi mümkünse parkede falan değil de egzersiz matlarında ya da yumuşak bir halı üzerinde deneyin yoksa diz kapaklarınız acıyabilir. Bu hareketi yaparken ağırlığı düşük dumbell’lar ya da yarım litrelik içi su dolu pet şişeleri elinize alın. Sırtınız düz bir şekilde fotoğrafta ki gibi çömelip kalkma hareketi yapmalısınız. Bu hareketi yaparken önemli olan dik duran bacağınızın diz kapağı ayak parmak uçlarınızı geçmemeli. Ayrıntılı görmek isterseniz Youtube’a Lunges hareketi yazarak yapılışını izleyebilirsiniz.

622343359293

Hip -Lift progressions 

Bu harekette kalçayı sıkılaştırmak için harika bir hareket. Yalnız en sevmediğim hareket nedense hiç yapmak istemiyorum 🙂 Sırt üstü yere uzanın ve avuç içlerinizi yere koyun. Kalçanızı kaldırın havadayken sıkın ve nefes alarak başlangıç pozisyonunuza geri dönün.

622727436217

Hip Extensions 

Veee benim en sevdiğim hareket. Bu hareket hem kalçanızı dikleştirecek hem de sıkılaştıracak iddia ediyorum! Fotoğrafta ki pozisyonu alın, eller ve diz kapakları yerde. Karın kaslarınızı sıkın ve sırtınızı düz tutun. Tek bacağınızı 90 derece açı yapacak şekilde kaldırın ve yeniden indirin. İki bacağınıza da sırasıyla uygulayın. Bu hareketi de önce izleyip sonra doğru bir şekilde yapmanızı öneririm. yine Youtube da bununla ilgili video bulabilirsiniz.

Yaz bitiyor tatil günleri geride kalıyor diye kendimizi salmayıp çalışmaya, egzersize devam ediyoruz. Spor salonuna gitmeye benim gibi üşenenlerdenseniz sizde evde kendinize en azından yarım saat ayırın ve bu hareketleri yapmaya başlayın. Farkı gördükçe zaten devam edeceksiniz. Önemli olan başlayabilmek 🙂

Sevgilerle..

** Bu yazıda kullanılan görseller http://www.cosmogirl.com.tr/ ‘den alınmıştır.

Benzer Egzersizler;

Selülitten Kurtulmak İçin 17 Etkili Öneri

İç Bacak Çalıştırmak İçin Egzersizler

Kadınlar İçin Karın Kası Egzersizi ve Beslenme Önerileri

Ebru Şallı’yla Göbek Eriten 7 Hareket

Bacak-Kalça ve Karın Çalıştıran Egzersizler! – Tone it Up

 

 

Yorumlarınız benim için değerli!