Yenilenmek için Öneriler

Yazının başlığını önce yeni bir sen gibi falan düşünmüştüm ama neden yeni bir sen olsun ki? Sen böyle iyisin. Yenilenmek için Öneriler yazımı beğendiysen Hayatınızı Değiştirecek 3 TEDx Konuşması yazımı da beğenebilirsin.

“Zamanınız sınırlı, bu yüzden başka birinin hayatını yaşayarak boşa harcamayın. Diğer insanların düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşamak olan dogmanın tuzağına düşmeyin.”

Steve Jobs

Sadece bazen yenilenmeye, biraz kendine dışardan bakmaya veya sakinleşip, dinlenmeye ihtiyacın var.

Biraz daha hafiflemiş ve daha enerjik hissetmek için;

Erken kalkmaya ve erken yatmaya özen göster. Babamın bir lafı var; “Gecenin hayrındansa gündüzün şerrini tercih et” diye. Erken yat erken kalk, şu vücut bir dinlensin, toparlansın.

Bir gününü ayır ve günün birkaç saatini bir kitapçı ya da bir kütüphanede geçir.

Kendini harika hissettiren şeylerin bir listesini yap. Düşünme, kağıtla kalemle yazıya dök. Yazmanın gücü daha fazladır.

  • Sinemada ya da evde güzel bir film izle.
  • Hiç yapmadığın bir şeyi ilk kez dene.
  • Yeni bir hobi edin.
  • Bulunduğun şehirde bir müze veya sergi ziyaret et.
  • Uzun bir yürüyüşe ya da koşuya çık.

Aslında bu listenin maddelerinin tamamını okuduysan özetle; kendine zaman ayır. Çok yoğun olabilirsin ama kendini dinle. Bu hayatta kendine değer vermezsen, kimse sana değer vermez. Önce kendini mutlu et.

Sevgilerle

Yenilenmek için Öneriler yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşırsanız fazlasıyla teşekkür etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi için beni sosyal medyada takip etmeyi unutmayın – Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter.

Yorumlarınız benim için değerli!