4 Adımda Güne Sağlıklı Başlayın!

Vinyl-Photography-Backdrop-5x5-White-Distressed-Wood-Floor

Güne sağlıklı ve zinde başlamak aynı zamanda mutlu ve huzurlu başlamanızı da sağlar. Mutlu başlayan gününüz de genelde öyle devam eder. Sizi canlandıracak ve zinde hissettirecek güne sağlıklı başlayın önerileri!

İlk olarak güne ılık suyun içine sıktığınız limonla başlayın. Bu sizi canlı ve enerjik hissettirecek. Ayrıca zayıflamak için de kullanılan bir yöntem. Hafif ılık hazırladığınız suyun içine 2-3 damla limon damlatın ve için. 

İkinci adımda da biraz ısınalım! Sabah kalktığınızda basit esneme hareketleri yapabilirsiniz. Sabah sporu motivasyonu olarak görebilirsiniz. Aşağıda ki görselden bakarak basit esneme egzersizlerini kendinizi zorlamadan yapmayı deneyin;

streching_clip_image002

En önemli ve kesinlikle atlanmaması gereken ise sıkı bir kahvaltı! Biliyorum ki sabah işe gitmek için bile yataktan kazıyarak çıkarıyorlar sizi ama yarım saat hatta 15 dakika erken kalkmak size zarar değil aksine fayda sağlar. Tüm gününüzü iyi geçirmenizden bahsediyorum. 15 dakika buna değer bence 🙂

Kahvaltı mutlak bir zorunluluk değildir , ancak özellikle tam tahıllar, tam meyve ve sebzeler ve yumurta veya sade yoğurt gibi proteinler gibi malzemeleri tercih ederseniz, sabahınıza tatmin edici bir destek verebilir. Bu şekilde güne sağlıklı başlayın!

O kalıcı sabah sersemliğini veya uyku ataletini gidermek, eski moda sesli alarmınızı daha melodik bir tona güncellemek kadar basit olabilir. Öyleyse, neden birkaç dakikanızı ayırıp telefonunuzun alarm zil sesi seçeneklerini değerlendirmiyorsunuz ve en sevdiğiniz neşeli melodiyi buluyorsunuz?

Yataktan kalkar kalkmaz perdelerinizi ve pencerenizi açın ve derin bir nefes almak ve temiz havanın tadını çıkarmak için bir dakikanızı ayırın.

Yüzünüze biraz soğuk veya ılık su çarpmak yorgun gözleri canlandırabilir ve canlandırıcı bir uyandırma çağrısı yapabilir.

Özellikle geceleri çok aşamalı bir cilt bakımı rutini yapıyorsanız veya çok kuru veya hassas bir cildiniz varsa, sabahları yüzünüzü tamamen yıkamanız kesinlikle gerekli olmayabilir.

İlginizi çekebilir; Daha Sağlıklı Yaşam Daha Mutlu Sen!

Genelde yapmayı atladığımız ve kafa karışıklığımızın tek sebebi olan şeyi de ekleyelim: Bir yapılacaklar listesi! Kendinize iyi bir not defteri alın ve her gün ne yapmanız gerekiyorsa onları madde madde yazın. Böylece bugün ne yapacaktım diye kafanız karışmamış olur.

Sevgilerle..

Yorumlarınız benim için değerli!